Klipersi prokockali +24, Vučević dominirao, Lilard i Mekolum sami ubacili više od polovine poena Portlanda... (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 21.11.18. | 08:41

Bobi igrao tri minuta, Teo samo gledao...

Posle serije od pet pobeda i skoka u sam vrh Zapadne konferencije, ekipa Los Anđeles Klipersa doživela je poraz u Vašingtonu i to nakon što prvu četvrtinu dobila sa 40:21, odnosno pošto što je uspela da ispusti prednost od čak 24 poena u jednom momentu. Srpski duo Miloš Teodosić/Bobi Marjanović uglavnom je sa klupe posmatrao "stradanje" saigrača. Teo još jednom bez sekunde na parketu

Uspeh Vizardsa utoliko je veći ukoliko se se zna da su i ovaj meč odigrali bez snažnog centra Dvajta Hauarda

Izabrane vesti

Zbog užasne prve deonice domaći su praktično ceo meč morali da jure zaostatak. Zahvaljujući Džonu Volu i Bredliju Bilu razlika je smanjena na -11 na kraju treće četvrtine (95:84), da bi prve prednosti Klipersi stigli tek na tri minuta pre kraja - 110:109.

U samoj završnici veliki posao za domaće odradili su Markif Moris i Džef Grin. Oni su kreirali seriju 8:0 na minut i nešto pre kraja, što je Vašingtonu donelo prednost od 119:113 i praltično prelomilo utakmicu. Vol i Bil sa 30, odnosno 27 poena jesu bili najefikasniji u redovima pobednika, ali verovatno ključne poene ubacivo je pomenuti tandem. sa kupe. Grin je utakmicu završio sa 20 koševa 7 skokova i 3 asistencije, uz blizu 75 odsto štuta iz igre, dok je Moris dodao 12 koševa i 5 skokova.

Kod poraženih Klipersa najbolji je bio Tobijas Heris s 29 poena i 9 skokova. Danilo Galinari za razliku od nekih prethodnih utakmica promašio je sve - ali bukvalno sve: iz igre 0/8?! Boban Marjanović na parketu je proveo tri minuta i za to vreme jednom šutirao ka košu. Promašio je.

Uzbudljivo je bilo u Torontu, gde su domaći dozvolili preokret posle odlične prve deonice i prednosti od 12 poena. Orlando je dosta dugo "zidao", "zidao" i na kraju uspeo da sustigne domaće. U poslednjih 10 minuta videli smo rezultatstku klackalicu. Presudili su poeni Denija Grina uz zvuk sirene za 93:91. Čak četvorica igrača iz prve petorke gostiju bili su dvocifreni. Junak pobede Reptorsa utakmicu je završio sa 13 poena, Kavaj Lenard dodao je 18, Sijakam 15, Ikaba 14... Na drugoj strani dominirali su Evan Furnije (27 poena) i Crnogorac Nikola Vučević s dabl dabl učinkom - 14 koševa, 18 sokova.

Majami je doživeo šesti poraz u poslednjih sedam utakmica, i to kod kuće od Bruklina - 92:104. Presudile su im prva i poslednja užasna četvrtina. U prvoj samo 13, u četvrtoj 15 poena. Brutalne brojke Hasana Vajtsajda (21 poen, 23 skokoa) ništa nisu značile. Doduše, iz igre je bio baš loš, samo 9/23. Danđelo Rasel bio je najefikasniji kod gostiju sa 20 koševa. Džaret Alen upisao je dabl-dabl učinak - 11 poena i 14 skokova. I to je bilo uzalud...

Susret Portlanda i Njujorka bio je najujednačeniji. Niko nije uspevao da napravi veću razliku, pa smo skoro sve do kraja imali neizvesnost. Tandem Blejzersa Si Džej Mekolum/Damijen Lilard bio je ubitačan. Njih dvojica postigli su više od polovine poena za gostujući tim. Mekolum 31, Lilard 29. Jusuf Nurkić još jednom je dve kolone ispunio dvocifrenim brojkama - 13 poena, 10 skokova.

Kod Niksa daleko najbolji bio je Tim Hardavej sa 32 koša. Hezonja je bio starter, doigrao 17 minuta, ali je ubacio samo dva poena...