Liga nacija (C): Finska prošla, Grci ostali kratki za gol! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 15.11.18. | 22:53

Pirova pobeda Grka...

Renovirana reprezentacija Grčke sa novim selektorom Anstasijadisom je uspela da savlada Finsku u pretposlednjem kolu grupe 2 u C diviziji Lige nacija, ali ne i da se plasira u viši rang. Kolo pre kraja grupne faze, Finska je uspela da obezbedi prvo mesto u grupi i plasman u B diviziji Lige nacija.

Grci su večeras slavili 1:0, donekl se osvetili za onaj poraz u prošlom kolu, ali je to bila Pirova pobeda Helena. Grcima je bila potrebna pobeda od dva gola razlike kako bi u međusobnom skoru eventualno neutralisali onaj poraz od 0:2 u Finskoj. Dali su samo jedan gol i s obzitom da u poslednje kolo ulaze sa tri boda manje od Finaca i slabijim međusobnim skorom, sve je jasno. Finska je prva u grupi...

Izabrane vesti

A dobro je poečlo za Grke. Napadali su i u 24. minutu poveli autogolom Granlunda.

Imali su još poluvreme i po da povećaju vođstvo i neutrališu prednost Finaca u međusobnim duelima. Bili su bolji u nastavku, napadali, ali nisu uspeli da još jednom pošlaju loptu u mrežu Finaca.

U istoj grupi, Mađarska je pobedom od 2:0 izbacila Letoniju u najnižu diviziju. Mađari su treći u grupi, ali još nisu obezbedili opstanak pošto u tri od četiri grupe C divizije, ispada i najslabija trećeplasirana selekcija. Na tabeli trećeplasiranih, trenutno Rumunija, Mađarska i Albanija imaju po tri boda, a Kipar je s utakmicom manje bez bodova.