SERIA A: Napoli se umalo ''utopio'' protiv Đenove, tri boda uz pomoć autogola (VIDEO)

Srbija Danas
FK Napoli
FK Napoli / Izvor: Reuters
Napolitanci se izvukli u završnici.

Malo je nedostajalo Đenovi da iznenadi Napoli i dođe do boda protiv favorizovanog rivala na domaćem terenu, ali je tim sa juga italije ipak uspeo da kući odnese sva tri boda. U skoro nemogućim uslovima za igru zbog jake kiše, koja je dovela i do kratkog prekida meča, Napoli je uspeo da pobedi sa 2:1 i zadrži korak za liderom šampionata Juventusom.

A SVI SU GA DUGO ČEKALI: Odložen Superklasiko! (FOTO)

DEVIČANSKA OSTRVA, KARIBI: Nemački ŠPIGL o SUMNJIVIM transferima fudbalera Partizana! (FOTO)

Đenova se hrabro držala protiv Napolija, posebno u prvom poluvremenu kada je domaćin i poveo pogotkom mladog napadača iz Obale Slonovače Kuamea u 20 minutu. Tim rezultatom se i otišlo na odmor što je podgrejalo nadu navijača domaćeg tima da je čudo moguće. Uspešno je Đenova čuvala rezultat, ali je kratkorajni prekid zbog kiše bio koban po domaćina.

Upravo posle njega je Napoli započeo preokret pošto je u 62. minutu Fabijan Ruiz izjednačio na 1:1. Napadao je Napoli, ali je to na terenu natopljenom vodom bilo prilično jalovo, da bi četiri minuta pre kraja stigao poklon od defanzivaca domaćih Biraskija koji je napravio grešku i postigao auto-gol i tako omogućio trijumf Napolitancima.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.