Stradanje Marselja: Nije više slučajnost, Monpelje napada Ligu šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.11.18. | 23:04

Ekipa Mišela Der Zakarijana na drugom mestu Lige jedan

Gledali su ih kao potencijalno osveženje sezone, a postili su potpuni hit. Monpelje više nije iznenađenje, što je pokazalo i večerašnje ubedljivo slavlje nad Marseljom. Ekipa Mišela Der Zakarijana je sada ozbiljan kandidat za plasman u Ligu šampiona - 3:0 (0:0).

Domaćin je igrao na krilima fantastičnog Gaetana Laborda, koji je postigao dva gola, ukupno šest na poslednjih sedam utakmica, pa se nakon 12 odigranih kola nalazi na drugom mestu, iza neprikosnovenog Pari Sen Žermena.

Izabrane vesti

Monpelje je kao i u čitavom toku dosadašnje sezone igrao odgovorno i čvrsto, što je sistem koji nikako nije odgovarao gostima. Marselj sa sve Žermenom, Tovanom i Pajeom, a kasnije i Okamposom i N'Žijeom, uspeo je da uputi svega dva šuta u okvir gola domaćina, pa je na kraju ostao potpuno nemoćan.

Domaći tim je dobro znao šta želi, koristio je sve svoje mogućnosti i na kraju golom Pola Lana u 70. minutu zaokružio ubedljivo slavlje.

Kod domaćina je u veznom redu čitavih 90 minuta proveo bivši prvotimac Crvene zvezde Damijan le Talek, dok je bivši golgeter Partizana Petar Škuletić presedeo utakmicu na klupi za rezerve igrače. U gostujućem timu u protokolu nije bilo Nemanje Radonjića.

FRANCUSKA 1 - 12. KOLO: