Tenis

Četvrtak, 01.11.2018.

13:00

Čilić bolji od Dimitrova – sledi Đoković

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu, pošto je u dva seta pobedio Grigora Dimitrova.

Izvor: PT

Autor: PT

Čiliću je za trijumf bili potrebno nešto više od sat vremena i 40 minuta igre, a slavio je rezultatom 7:6 (5), 6:4.

Hrvatski igrač će u borbi za polufinale igrati protiv Novaka Đokovića, kojem je meč osmine finala predao Damir Džumhur.

Presudan deo meča bio je prvi set koji je odlučen tek u taj-brejku. Mogao je Marin da završi prvi period igre i ranije, ali je bugarski teniser spasao čak pet set lopti.

U 13. gemu Dimitrov je bolje krenuo i poveo sa 5:3, ali je onda izgubio četiri poena zaredom i Čilić je osvojio prvi set.

Dobru s kraja uvodnog seta Marin je preneo i na početak drugog, pa je tako odmah u prvom gemu napravio brejk. U narednom gemu ga je potvrdio, a kod rezultata 3:1 Čilić je propustio još tri brejk lopte da dotuče protivnika.

Ipak to nije omelo Marina da zadrži brejk prednosti i da na kraju drugi set dobije sa 6:4.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.