EVROKUP: Rapsodija u punom Pioniru, Zvezda pregazila Galatasaraj (FOTO)

Srbija Danas
Bili Beron
Bili Beron / Izvor: MN Press

Rutinska pobeda crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali pred punom dvoranom ''Aleksandar Nikolić'' ekipu Galatasaraja u petom kolu A grupe Evrokupa sa 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10) i tako došli do četvrte pobede u ovom takmičenju. Crveno-beli su odigrali odličan meč, a do pobede su Zvezdu predvodili Džo Regland sa 18 i Bili Beron sa 16 poena.

Početak meča nije bio obećavajuć pošto obe ekipe nisu iskoristile nekolimo prvih napada, a Maik Cirbes je promašio i zakucavanje. Gosti su uspeli da dođu do vođstva od 3:2, ali je veoma brzo Zvezda preuzela konce igre u svoje ruke. Galatasaraj je uspeo da bude egal do polovin prve četvrtine, ali je ubrzo svoju drugu trojku pogodio Bili Beron, a Zvzeda povela 17:11 i počela da stvara ozbiljniju prednost. Gosti su postigli još samo dva poena u poslednjih dva i po minuta prve četvrtine pa su crveno-beli na prvom malom odmoru imali dvocifrenu prednost 26:13. Zvezda je malo sporije počela drugug četvrtinu i postigla svega dva poena za tri i po minuta, ali gosti iz Istanbula nisu to iskoristili. Sa druge strnae Perperoglu je postigao trojku, priključio se Regland i uz Berona koji je u jednom trenuku trojke šutirao 4-4, na poluvremenu su crveno-beli imali velikih 18 poena prednosti (44:26).

Još jednom je Zvezda imala period bez poena, ovog puta dva minuta treće četvrtine, ali Galatasaraj to nije umeo da iskoristi. Igrači Milana Tomića nisu imali takvih problema pošto su pogađali iz gotovo svih pozicija, a prednost je konstantno rasla. Posle odlične odbrane i kontre Faje je zakucao, a vođstvo Zvezde iznosilo 25 poena (65:40) tri minuta pre kraja treće deonice. Domaćin je u potpunosti sve držao pod kontrolom, a Galatasaraj je ostao na preko 20 poena zaostatka pred četvrtu deonicu.

Poslednjih 10 minuta bili su formlanost za ekipu Milana Tomića. Ipak, opuštanja nije bilo, a nošeni podrškom sa tribina momci u crveno-belim dresovima odigrali su ozbiljno, rutinski su priveli meč kraju i ostvarili ubedljiv trijumf.

The referenced media source is missing and needs to be re-embedded.

CRVENA ZVEZDA - GALATASARAJ 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Himenez, Kontas, Vilijus.

GLEDALACA: 6.000

CRVENA ZVEZDA: Regland 18, Radanov 2, Čović 5, Perperoglu 5, Lazić, Faje 12, Beron 16, Dobrić, Ristić, Simanić 2, Cirbes 15, Odžo 9.

GALATASARAJ: Vebster 16, Herison 6, Arapaović 5, Gokalp, Hejs 5, Korkmaz 3, Arar 4, Erdeniz 2, Cinko 2, Klobučar, Auguste 14, Koksal.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.