Trovanje hrane za bebe: Nemac okrivljen za pokušaj ubistva

Muškarac, star 54 godine, osuđen na 12 i po godina zatvora za pokušaj ubistva i iznuđivanje.
beba jede
Getty Images
Hrana je sadržala dovoljnu količinu otrova da ubije dete

Muškarac koji je stavljao otrov u hranu za odrasle i bebe u Nemačkoj osuđen je na 12 i po godina zatvora za pokušaj ubistva i iznuđivanja.

Osuđeni, star 54 godine, je priznao da je na police supermarketa i maloprodajnih trgovina stavljao otrovne tegle hrane i nudio ih potrošačima, prenose lokalni mediji.

To je radio u gradu Fridrihshafenu prošle godine.

Tegle sa hranom su sadržale dovoljnu količinu etilen glikola, toksične tečnosti bez mirisa, koja je mogla da usmrti dete, saopštili su tužioci.

Tragovi toksina pronađeni su u nekoliko proizvoda u dovoljnim količinama da čovek bude proglašen krivim po pet tačaka za pokušaj ubistva, izveštava Dojče Vele.

Bezbojna supstanca koja se koristi za kontaminaciju, koja je je i sastojak antifriza, ima sladak ukus i poznato je da privlači decu i životinje.

Kada je došao u sud u Ravenzburg u utorak, čovek je priznao da je slao preteće elektronske poruke upozoravajući da će otrovnu hranu širiti po Evropi, ukoliko ne dobije gotovo 12 miliona evra.

Međutim, njegov advokat je odbacio optužbe za pokušaj ubistva.

Čovek je takođe tvrdio da ima poremećaj ličnosti i rekao da je u vreme postupaka konzumirao alkohol i lekove protiv bolova.

Sud je ove pokušaje odbrane odbacio nakon što je psihijatar zaključio da je on dovoljno dobro da odgovara za zločine.

Njegova prošlogodišnja akcija dovela je do izdavanja upozorenja na nacionalnom nivou nakon što su zvaničnici na jugu zemlje izvestili da su prehrambeni proizvodi otrovni. Vlasti u jugozapadnoj državi Baden-Virtemberg povećale su kontrolu bezbednosti hrane.

Glavni tužilac Peter Vobiler rekao je da je stvar „sreće" i dobre policije da nijedno dete nije povređeno.

Optuženi ima nedelju dana da se žali na odluku suda.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Da li je Gruzija sledeća Ukrajina?

U Gruziji se nastavljaju masovni protesti protiv novog zakona o „stranom uticaju“ nazvanog „ruskim zakonom“, a raste zabrinutost da će pokušaji udaljavanja od Rusije prema Evropi odvesti zemlju na put dodatne okupacije i rata.