Rokotoharimalala zapalio Antananarivo, Madagaskar prvi put na Kupu nacija!

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.10.18. | 16:47

Istorijski plasman ove male ostrvske zemlje u Indijskom okeanu

Istoijki trenutak za Madagaskar! Selekcija sa najluđim ili bolje reći najtežim prezimenima za izgovor prvi put je obezbedila plasman na Kup afričkih nacija, pošto je u četvrtom kolu kvalifikacija u grupi A savladala Ekvatorijalnu Gvineju i dva kola pre kraja joj pobegla na nedostižnih sedam bodova odstojana - 1:0 (1:0).

Istorijski pogodak na utakmici u Antananarivu postigao je Ndživa Rokotoharimalala u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena. Domaćin je nakon toga uspeo da sačuva stečenu prednost, posle čega je počelo slavlje na stadionu Mahamasina.

Izabrane vesti

Plasman na Kup nacija danas bi trebalo da obezbedi i Egipat, koji je rutinski u gostima savladao Svazilend na gostovanju (2:0) i ukoliklo Tunis osvoji makar bod protiv Nigera i formanlon će se obezbediti prolaz u najkvalitetnije afričko reprezentativno takmičenje.

Golove za selekciju Havijera Agirea postigli su Ahmed Hegazi i Marvin Mohsen.

Malavi i Kamerun su odigrali bez golova u drugoj utakmici grupe B, pa Kamerunci još uvek nisu overili plasman na završni turnir. Tačnije, šanse za plasman, doduše teoretske, još uvek imaju Malavi i Komorska Ostrva.