NOVAK SERVIRAO OSVETU ITALIJANU! Đoković počistio Čekinata i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Šangaju! (VIDEO)

masters šangaj

Tenis -

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izborio je plasman u četvrtfinale Mastersa u Šangaju, pošto je u trećem kolu ubedljivo savladao italijanskog tenisera Marka Čekinata sa 2:0 u setovima (6:4, 6:0).

Srbin se tako osvetio Italijanu za bolan poraz u četvrtfinalu Rolan Garosa (3:1).

Samo 71 minut bio je dovoljan Novaku da "počisti" 21. tenisera sveta.

Prvi brejk srpski as napravio je u sedmom gemu prvog seta, iako je mogao ranije, a onda je posle toga prepustio samo jedan gem protivniku i dobio osam za drugi trijumf u Šangaju.

Novak će u četvrtfinalu igrati protiv Kevina Andersona, koji je u dva seta bio bolji od Stefanosa Cicipasa.

Masters u Šangaju igra se za nagradni fond od sedam miliona dolara.

TOK MEČA:

II set

6:0 - KRAJ! ĐOKOVIĆ JE U ČETVRTFINALU MASTERSA U ŠANGAJU!

5:0 - JOŠ JEDAN BREJK! Novak je rešio da završi ovaj set sa nulom.

4:0 - Nemilosrdan je srpski teniser. Siguran gem za ubedljivu prednost!

3:0 - NOVI BREJK! Novak gazi Italijana u ovim momentima!

2:0 - Oštro je Nole krenuo od samog starta drugog seta. Ekspresan gem Đokovića za potvrdu brejka.

1:0 - BREJK! Novak odmah na startu drugog seta oduzima servis Italijanu!

I set

6:4 - NOVAK OSVAJA PRVI SET!

5:4 - Čekinato uspeva da prekine nalet Srbina. Smanjuje zaostatak, međutim, u narednom gemu će Novak servirati za osvajanje prvog seta.

5:3 - Đoković je rutinski potvrdio brejk.

4:3 - BREJK! Novak konačno oduzima servis Čekinatu!

3:3 - Novak dolazi do novog izjednačenja. Bez izgubljenog poena Đoković osvaja ovaj gem.

2:3 - Siguran servis gem Italijana.

2:2 - Novak posle velike borbe dolazi do izjednačenja. Nekoliko sjajnih poena viđeno je u ovom uzbudljivom gemu. Italijan je imao dve prilike za brejk, ali nije uspeo da oduzme servis Srbinu.

1:2 - Novak je propustio sjajnu priliku da napravi brejk. Imao je na 15:40 dve vezane brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi. Čekinato dolazi do nove prednosti.

1:1 - Ekspresno Novak stiže do izjednačenja.

0:1 - Čekinato osvaja uvodni gem. Novak je od starta vršio pritisak na servis Italijana, ali nije uspeo da dođe do brejk prilike.

Novak je bio siguran na startu. Rutinski je u drugom kolu savladao "staru mušteriju", Francuza Žeremija Šardija, sa 2:0 u setovima. S druge strane, Italijan je bio bolji od Hjeona Čunga iz Južne Koreje (2:1).

Ovo je sjajna prilika da se Novak osveti italijanskom teniseru za bolan poraz na Rolan Garosu ove sezone. Podsetimo, Čekinato je pre nekoliko meseci savladao Novaka sa 3:1 u setovima na njihovom jedinom međusobnom susretu.

Pobednik ovog susreta u četvrtfinalu ide na boljeg iz duela Kevina Andersona i Stefanosa Cicipasa.