Još nije fajront za Piramids

Vreme čitanja: 1min | uto. 09.10.18. | 23:15

Prvoligaš se jedva domogao osmine finala Kupa Egipta

Čitali ste o problemima s kojima se suočio egipatski klub Piramids, a nakon odluke vlasnika da naprasno rasprodaju tim i povuku kapital iz kluba. Ipak, dok ne dođe do konačnog fajronta ovaj klub mora da se takmiči, a danas je napravio korak unapred plasmanom u osminu finala Kupa Egipta.

Teže nego što se očekivalo ovaj tim pun brazilskih zvezda porazio je drugoligaša Tantu, a blistao je sjajni Brazilac Keno. Nekadašnji golgeter Palemeirasa postigao je dva pogotka, a prvim na meču u 42. minutu poništio je vođstvo gostiju koje je doneo Mohamed Šika već u drugom.

Izabrane vesti

Tanta se nije predavala u drugom poluvremenu i preko svog prvotimca Kalida sa bele tačke stigla je do iznenađujućih 2:2 u 58. minutu. Ipak, u 71. domaćin je stigao do pobede i konačnog plasmana, a strelac je sa bel tačke bio izvensi Mahdi Kafša.