PRVA EVROPSKA POBEDA PARTIZANA: Crno-beli na krilima Grobara srušili Zenit u paklu Pionira (KURIR TV)

EVROKUP

Košarka -

Košarkaši Partizana pobedili su Zenit u dvorani "Aleksandar Nikolić" u utakmici drugog kola Grupe C Evrokupa - 89:82 (21:22, 18:24, 26:19, 24:17).

Sada i crno-beli i Zenit imaju polovičan učinak: 1-1.

Izabranici trenera Nenada Čanka su u trećoj deonici, kada je zablistao Rade Zagorac, vratili utakmicu "u egal", a onda u finišu bili bolji, slomili otpor velikog rivala i zasluženo pobedili.

Velike zasluge za uspeh ponovo su imali navijači. Na tribinama je bilo skoro 7.000 "Grobara", koji su sve vreme pružali bezrezervnu podršku svojim ljubimcima.

Zenit je od starta nametnuo ritam. Ruski tim bi se odlepio, Partizan bi ga stigao, ali čim bi se crno-beli približili, gosti su dodavali gas i iznova pravili dvocifrenu razliku. Tako je proteklo prvo poluvreme, u kome su Marinković sa deset i Lendejl sa osam poena održavali crno-bele u životu. Na drugoj strani Rejnolds je dominirao pod košem (13 poena), dok je Jutof bio gotovo nepogrešiv sa spoljnjih pozicija (deset poena).

A onda je u trećoj četvrtini proradio Zagorac. Bio je nerešiva enigma za goste i najzaslužniji je što je Partizan od 42:51 došao do 52:51. Tada je počela rezultatska klackalica, koja je trajala maltene do kraja.

Košarkaši Partizana su bili prisebniji u poslednjim trenucima utakmice, pa su Nikolić i Si trojkama svoj tim odveli od 75:78 do 81:78, da bi Gagić sa četiri vezana poena (85:78) stvorio prednost nedostižnu za goste.

Na kraju - 89:82.

Zagorac i Lendejl su imali po 16 poena na kontu, Marinković, Gagić i Si po 12, Nikolić 11...

Kod Zenita, koji je u Beogradu igrao bez trojice povređenih, Arnolda, Karaševa i najboljeg igrača Dženingsa, blistao je Jutof sa 25 poena, Rejnolds je dodao 16, Skrab 14, a Mekel, kome je ovo bio debi u novom klubu, 12...

Partizan u trećem kolu 17. oktobra gostuje Valensiji, a Zenit istog dana ide u Italiju na megdan Trentu. Prethodno, crno-beli će igrati sa Mornarom u Baru u ABA ligi.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina - 89:82:

40. minut - 87:82 - Do kraja 21 sekund.

39. minut - 85:78 - Gagić vezuje četiri poena, pa dobija petu ličnu.

38. minut - 83:78 - Gagić ubacuje sa zvukom sirene.

37. minut - 81:78 - I Si pogađa trojku!

35. minut - 78:78 - Trojka Nikolića!

35. minut - 75:78 - Rejnolds poentira, Marinković pravi četvrti faul, a Amerikanac pogađa i dodatno slobodno bacanje.

35. minut - 75:75 - Zakucavanje Jutofa.

34. minut - 75:73 - Si je fauliran na šutu za tri poena i sva tri bacanja je pogodio.

34. minut - 72:73 - Neverovatni Jutof ponovo pogađa za tri poena.

33. minut - 72:70 - Trojka Pejdža!

33. minut - 69:70 - Rezultat je sada na klackalici...

32. minut - 69:68 - Marinković vraća prednost Partizanu.

32. minut - 67:68 - Lendejl zakucava!

32. minut - 65:68 - Jutof pogađa trojku.

Treća četvrtina - 65:65:

30. minut - 65:65 - Jutof pogađa tri od četiri slobodna bacanja, a Gagić dobija četvrtu ličnu grešku.

30. minut - 65:62 - Gagić prekida seriju rivala 7:0.

29. minut - 63:62 - Jutof sa penala dovodi Zenit na samo poen zaostatka.

28. minut - 63:60 - Mekel daje dva poena i promašuje dodatno slobodno bacanje.

28. minut - 63:58 - Trojka Skraba.

27. minut - 63:55 - Nikolić diže na "plus osam".

26. minut - 61:55 - Još jedna trojka Zagorca! Tribine gore!

26. minut - 58:55 - Zagorac sada i asistira, Lendejl poentira.

26. minut - 56:55 - Zagorac dominira, sada pogađa trojku!

25. minut - 53:53 - Zagorac pogađa jedno bacanje.

25. minut - 52:53 - Voronov za novo vođstvo Zenita.

24. minut - 52:51 - Preokret! Zagorac krade dve lopte, prvo je fauliran, pa je pogodio jedno bacanje, a drugi put je istrčao kontru i zakucao! Grobari su u transu, a Karašev traži tajm-aut.

24. minut - 49:51 - Si sa penala dovodi Partizan na samo "minus dva".

24. minut - 47:51 - Zagorac pod košem poentira, a onda Lendejl daje drugu trojku u drugom poluvremenu. Karašev traži tajm-aut.

22. minut - 42:51 - Jutof vraća trojku.

21. minut - 42:48 - Drugo poluvreme počelo je dvojkom Mekela i trojkom Lendejla.

Zastava navijača Zenita

Druga četvrtina - 39:46:

20. minut - 39:46 - Mekel pogađa, Zenit ponovo beži.

19. minut - 39:44 - Rejnolds pogađa sa zvukom sirene.

19. minut - 39:42 - Nesportska Panina, crno-beli iz tog napada daju četiri poena iz četiri slobodna bacanja.

18. minut - 35:42 - Lendejl poentira pod košem.

18. minut - 33:42 - Simonović je šutirao trojku, promašio je ceo koš za veliko oduševljenje "grobara".

18. minut - 33:42 - Nesportska lična greška Markusa Pejdža, Skrab daje dva penala, a onda Simonović gubi loptu.

17. minut - 33:40 - Poeni Simonovića.

17. minut - 33:38 - Lendejl pogađa sa zvukom sirene, a onda i Pejdž iz konte.

15. minut - 29:38 - Gegić jedan, Jutof dva.

14. minut - 28:36 - Gagić prekida seriju Zenita.

14. minut - 26:36 - Posle tajm-auta pogađa Mekel za prvu dvocifrenu prednost (serija 12:0).

13. minut - 26:34 - Rejnolds i Jutof prave 10:0! Prvi je pogodio dve dvojke, a drugi dve trojke!

11. minut - 26:24 - Preokret! Trojka Marinkovića.

11. minut - 23:24 - Jutof i Gagić otvaraju pogocima drugu četvrtinu.

Prva četvrtina - 21:22:

10. minut - 21:22 - Simonović na jednoj, pa Marinković na drugoj strani precizni na kraju prve deonice.

10. minut - 19:20 - Nikolić za seriju Partizana 7:0.

9. minut - 17:20 - Marinković pogađa jedno, a Valijev nijedno slobodno bacanje.

9. minut - 16:20 - Si daje oba bacanja.

8. minut - 14:20 - Gagić poentira pored 220 centimetara visokog Desjatnikova.

7. minut - 12:20 - I Skrab pogađa trojku iz teške pozicije.

7. minut - 12:17 - Pecarski se upisuje u strelce.

6. minut - 10:17 - Trojka Truškina.

5. minut - 10:14 - Zakucavanje Rejnoldsa, koji je već dao sedam poena.

5. minut - 10:12 - Rejnolds prekida seriju crno-belih, ali Lendejl ponovo dovodi Partizan na minus dva.

4. minut - 8:10 - Za kratko vreme serija crno-belih 6:0 - Lendejl, Pejdž, pa zakucavanje Zagorca. Sada Karašev traži tajm aut.

3. minut - 2:10 - Poeni Rejnoldsa pod faulom, posle kojih je Čanak tražio tajm-aut. Rejnolds je posle tajm-auta pogodio i dodatno slobodno bacanje.

2. minut - 2:7 - Mekel uvećava prednost Zenita.

1 / 4 Foto: Starsport©

2. minut - 2:5 - Truškin je prvi strelac za goste, a onda Skrab pogađa trojku.

1. minut - 2:0 - Marinković pogađa prva slobodna bacanja na meču.

Zenit sa deset igrača!

Zbog problema sa povredama, gosti nisu mogli da "ispune" protokol.

Bilten za večerašnju utakmicu:

Crno-beli su u prvom kolu poraženi na gostovanju italijanskom Trentu (73:82), dok je Zenit bio bolji od Turk Telekoma (91:80).

"Zenit je ekipa koja je projektovana da se kroz VTB ligu ili Evrokup domogne Evrolige, o čemu svedoči i njihov roster. Svesni smo njihove igračke snage, ali ćemo u utakmicu ući bez prevelikog respekta, svesni da igramo kod kuće i pred našim navijačima. Daćemo sve od sebe da ispariramo Zenitu i pokušamo da ih iznenadimo", istakao je trener Partizana Nenad Čanak.

Crno-beli su na startu ABA lige zabeležili dve pobede, protiv Cedevite u Zagrebu i protiv Olimpije u Beogradu.

U timu trenera Vasilija Karaševa zbog povrede neće biti najboljeg igrača, Amerikanca Brendona Dženingsa, ali su mu na raspolaganju bivši košarkaši Crvene zvezde, srpski reprezentativac Marko Simonović i poslednje pojačanje Izraelac Gal Mekel.

"Partizan igra sjajno, digli su se za stepenik-dva u odnosu na prethodnu sezonu. Mladi su, igraju agresivno, željni su dokazivanja i tačno znaju šta hoće. Osim toga, vođeni su sjajnim trenerom Nenadom Čankom. Gledao sam sve njihove mečeve i zaista su odlični ove sezone", izjavio je Simonović.