Rukometašice porazom otvorile sezonu

Rukometašice Bora porazom su počele takmičenje u Super ligi Srbije. U prvom kolu, igračice borskog kluba ubedljivo su izgubile u Bukovičkoj banji od Bekamenta rezultatom 44:20 (20:10).

Najefikasnije u sastavu vice šampiona Srbije bile su Danica Stojiljković sa osam, Nataša Atanasković sa šest i Milica Rančić sa pet pogodaka. U ekipi iz grada bakra, bolje od ostalih bile su Teodora Majkić i Zoe Petrović sa po četiri gola.

Pobednik se mogao naslutiti već posle osam minuta meča kada su se domaće igračice odlepile na 6:1. Kako je meč odmicao rasla je i prednost, pa je na poluvremenu iznosila i više nego ubedljivih deset golova.

Ekipa Bekamenta je pokazala klasu, dok će mlade borske rukometašice u nastavku prvenstava da vode grčevitu borbu za opstanak u najviši domaći rang.

ŽJRK Bor RTB u narednom kolu očekuje „komšijski derbij“ protiv ekipe Zaječara 1949.

U ostalim mečevima prvog kola ostvareni su sledeći rezultati: MinAqua – Voždovac 1955 29:33 (14:20), Zaječar 1949 – Naisa 19:24 (10:13) i Mladost NP – Jagodina 24:27 (13:11). Meč između Juniora i Medicinara igra se u nedelju od 19 sati.