MZT nije štedeo Borac… Čačani pali na ispitu u drugom kolu ABA 2 lige

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.10.18. | 08:28

Skopskih 82:57, najbolje opisuje evidentnu nemoć čete Jovice Arsića od prve, do četvrte deonice igre... Dinamik i Vršac su takođe poraženi

U drugom kolu ABA 2 lige košarkaši Borca su na vrućem gostovanju u Skoplju poraženi od MZT-a rezultatom 82:57.

Domaćin je na samom startu stekao prednost koju nije ispuštao do kraja utakmice. U par navrata u drugoj četvrtini imali su Makedonci suficit i od dve cifre. Najviše što su dobacili bilo je 14 koševa. U oči pada mali broj poena postignut u prvom poluvremenu. Naročito se to odnosi na goste iz Čačka.

Izabrane vesti

Što se tiče igre u drugom poluvremenu, ponovo je domaćin vodio glavnu reč. Čačani su samo u jednom trenutku spustili zaostatak na jednu cifru (45:36). Ali to je bilo sve. Polako, ali sigurno, MZT je podizao razliku, koja je u 39. minutu iznosila velikih 28 koševa (80:52). Zahvaljujući daleko boljoj igri tokom čitavog susreta, domaći tim je zasluženo slavio na svom parketu.

Bio je ovo drugi poraz Čačana ove sezone u regionalnom takmičenju. Da podsetimo, u prvoj utakmici igrači Borca su poraženi na domaćem terenu od Sparsa. Najbolji u ekipi Borca bili su Marko Marinović i Ilija Đoković sa po devet poena. Kod pobedničkog sastava istakao se Medford sa 18 koševa. Narednu utakmicu izabranici Jovice Arsića će odigrati u subotu 6. oktobra u Užicu protiv Slobode u okviru KLS – a. Početak tog duela zakazan je za 19 časova.