LIGA ŠAMPIONA: Srbi odlični, kiks Matića, Tadić ŠOKIRAO Bajern, Armejci SRUŠILI Real (VIDEO+FOTO)

Izuzetno zanimljive utakmice.

Srbi su bili zapaženi u mečevima drugog kola Lige šampiona. Aleksandar Kolarov i Dušan Tadić su bili asistenti, Ljubomr Fejsa je bio odličan u pobedi Benfike u Atini, Nemanja Matić nije pomogao da Mančester junajted savlada Valensiju, dok je najveće iznenađenje priredio CSKA koji je u Moskvi savladao branioca titule Real.

LIGA ŠAMPIONA: Het-trik Dibale u slavlju Juventusa, Građani slavili u Nemačkoj (FOTO)

KOD NJEGA NEMA CENZURE: Tomić o Odžu, Simaniću i lošoj partiji Cirbesa! (FOTO)

Najveće iznenađenje drugog kola Lige šampiona priredio je moskovski CSKA koji je pobedio desetkovani Real (pročitajte OVDE) golom Nikola Vlašića. U nadoknadi meča pocrveneo je golman Armejaca, kapiten ekipe Igor Akinfejev, ali to nije pomoglo gostima da izbegnu poraz.

Veliko iznenađenje priredio je i Ajaks koji je osvojio bod na gostovanju Bajernu. Domaćin je poveo već u četvrtom minutu golom Matsa Humelsa. Ajaks je brzo uzvratio, a asistent za gol bio je Dušan Tadić (pogledajte OVDE).

Roma je deklasirala Viktoriju iz Plzenja, a odličnu partiju pružio je Aleksandar Kolarov. Kapiten Orlova (igrao do 74. minuta) je bio asistent Edinu Džeku za prvi gol na meču. Džeko je bio trostruki strelac, a istakao se i mladi Under Ćengiz, strelac i asistent.

Mančester junajted je i dalje u krizi, nije uspeo da savlada Valensiju. Matić je odigrao ceo meč za Đavole.

Lion se vratio iz dva gola minusa i stigao do boda kod kuće protiv Šahtjora u meču koji je odigran pred praznim tribinama. Dva gola Žuniora Morašea najavili su pobedu gostiju u Lionu, ali se domaćin na vreme trgao i remijem stigao do boda koji ga je ostavio na čelu grupe F u kojoj je Siti pobedio Hofehajm (pročitajte OVDE).

Spektakularan meč viđen je u Atini. Benfika je kao gost pobedila AEK 3:2 iako je celo drugo poluvreme odigrala bez Rubena Dijasa koji je isključen u 45. minutu. Orlovi su vodili 2:0, ali je Klonaridis sa dva gola vratio meč u egal, da bi Semedo doneo pobedu gostima. Ljubomir Fejsa je odigrao ceo meč za Benfiku, dok je Uroš Ćosić igrao za domaće od 68. minuta.