KRAJ: Srbija-SAD 25:23, 17:25, 30:32, 19:25

Novosti online

30. 09. 2018. u 16:30

Puleni Nikole Grbića izgubili od Amerikanaca u meču za bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu

КРАЈ: Србија-САД 25:23, 17:25, 30:32, 19:25

Odbojkaši Srbije Foto: FIVB

Ništa od bronze. Odbojkaška reprezentacija Srbije završava Svetsko prvenstvo u Torinu na četvrtom mestu.

“Orlovi” su u meču za treće mesto izgubili od Amerikanaca - 1:3 (25:23, 17:25, 30:32, 19:25). Presudio je treći set u kojem su srpski igrači propustili nekoliko prilika, a njihovi protivnici petu set loptu materijalizovali.

U finalu će snage odmeriti Poljska i Brazil.

PRVI SET

Meč je počeo servis greškom Amerikanaca. Potom se nastavilo "razmenom" poena. Ono što može da se vidi već po početku jeste da Srbija pokazuje znatno više želje i energije nego u meču sa Brazilom (4:4).

Na prvom tehničkom tajm-autu "orlovi" vode (8:6). Srbija posle odličnih blokova ponovo vratila prednost (12:10).

Kristenson je odličnim servisima uzvratio, ali je Srbija odbila taj nalet i zadržala prednost i na drugom tehničkom tajm-autu (16:14).

Atanasijević je posle odličnog poena napravio grešku prilikom servisa. Grešku je ispravio sjajan blok Podraščanin/Petrić (19:16).

Amerikanci preko Rasela prave seriju za izjednačenje, Grbić reaguje tajm-autom (19:19). Kratak odmor je dao rezultat, Atanasijević vraća prednost, sada selektor Amerikanaca Džon Sperou traži tajm-aut (21:19).

Amerikanci prave dve velike greške prilikom servsa, dva puta u mrežu (23:21). Odličan potez Petrića je doneo prvu set loptu, Lisinac je poslao loptu u aut prilikom servisa. Pre servisa Smita, Grbić je tražio mali predah. Atanasijević donosi vođstvo u setovima (25:23).

DRUGI SET

Dosta grešaka na početku drugog seta na obe strane (4:4). Za razliku od prvog seta, u ovom su Amerikanci ti koji imaju prednost na prvom tehničkom tajm-autu (5:8).

Sperou je u problemu, Sander je morao da izađe zbog povrede. Međutim, to se ne primećuje u igri pošto su Amerikanci što dobrim potezima, što greškama Srbije stekli veliku prednost (7:13).

Amerikanci se za sve pitaju u ovom setu. Na drugom tehničkom tajm-autu imaju veliko vođstvo (9:16). Kako Srbija trenutno igra govori podatak i da su od devet osvojenih poena čak šest došle posle direktnih grešaka protivnika.

Imala je Srbija nekoliko odilčnih poteza, osvojila tri poena u nizu (15:20). Međutim, nije bilo vremena za veliki preokret. Uz sve to se i kapiten Sander vratio na teren. Amerikanci su došli do izjednačenja (17:25).

TREĆI SET

Za razliku od drugog, Srbija igra znatno bolje na početku trećeg seta (4:2). Od tog momenta Amerikanci prave preokret i vode na prvom tehničkom tajm-autu (5:8).

Srbija spušta zaostatak na samo "-1" (9:10). Odličan poen, velika borbenost srpskih igrača, nije stigla nagrada u tom, ali jeste u narednom poenu preko Lisinca (10:11).

"Orlovi" su uspeli da izjednače, ali su Amerikanci ponovo napravili seriju i vratili prednost. Međutim, Srbija ne odustaje, par dobrih poteza i grešaka protivnika. Na drugom tehničkom tajm-autu Petrić donosi Srbiji poen prednosti (16:15).

Srbija je došla do 20. poena asom Podraščanina, Amerikanci su tražili "čelendž", video tehnologija je potvrdila odluku sudije (20:19).

Neizvesnost se nastavila, ponovo kapiten Petrić za izjednačenje (23:23). Lisinac odlično servira, Petrić je ovog puta odličan na bloku za set loptu. Sperou traži tajm-aut (24:23).

Još jedan odličan servis Lisinca, Amerikanci uspevaju da se izvuku. Druga i treća set lopta Srbije je otišla u nepovrat. Imali su američki igrači šansu, Luburić je uspeo da prevari Smita (27:27).

Podraščanin šalje loptu u mrežu i poklanja poen protivniku. Luburić ispravlja grešku saigrača odličnim smečom. Sander potom donosi novu priliku za osvjaanje seta svom timu, Kristenson greši (29:29).

Rasel za novu, četvrtu, šansu Amerikanaca za vođstvo. Smit šalje loptu u mrežu. Dva dobra poteza i lopta odlazi u aut posle kontakta sa srpskim igračima. Amerikanci su petu set loptu iskoristili i vode (30:32).

ČETVRTI SET

Amerikanci su stekli nešto osetniju prednost posle dobrih servisa (3:5). Na prvom tehničkom tajm-autu Amerikanci imaju poen prednosti (7:8).

Ni jedni, ni drugi ne uspevaju da steknu veću prednost u četvrtom setu (11:11). Amerikanci prvi prave seriju i imaju veliku prednost na drugom tehničkom tajm-autu (12:16).

Srbija pokušava, ali bez uspeha. Amerikanci čuvaju vođstvo (12:18). Uz sve to Holt pogađa as i dodatno približava svoju reprezentaciju medalji (14:20). Grbić pokušava da pronađe način tajm-autima...

Ništa od odličja, Amerikancima ide bronza.