Fudbal

Subota, 29.09.2018.

15:05

Gameiro okončao agoniju Valensije

Fudbaleri Valensije savladali su Real Sosijedad 1:0, na gostovanju u sedmom kolu španske LaLige.

Izvor: AK

Autor: AK

"Slepi miševi" slavili su na na Anoeti golom Kevina Gameira u 36. minutu susreta, za prvu pobedu u sezoni.

Francuz je sjajno ispratio akciju saigrača po levoj strani i oštar centaršut Denisa Čeriševa po zemlji u peterac.

U nastavku meča Baski su imali nešto više od igre, a 25 minuta pre kraja su propustili idealnu šansu da izjednače.

Antonio Latore je napravio penal u kaznenom prostoru Valensije, ali je golman Neto odbranio šut Vilijana Hozea sa 11 metara.

Valensija je pobedila posle četiri uzastopna remija, a pet poraza u nizu i najavila povratak u borbu za vrh tabele.

S druge strane, Real Sosijedad je poražen posle dva kola, ali već treći put u sezoni, pa su sada dva tima poravnata sa po osam bodova na deobi 9-13. mesta.