Fudbal

Sreda, 26.09.2018.

23:50

Sevilja nokautirala Real za pola sata! VIDEO

Fudbaleri Sevilje ubedljivo su pobedili Real Madrid 3:0, u derbi meču šestog kola španske LaLige.

Izvor: AK

Autor: AK

Andalužani su šokirali šampiona Evrope sa tri gola u roku od pola sata u prvom poluvremenu.

Madriđane je u nokdaun bacio Andre Silva sa dva gola za četiri minuta, da bi ga pet minuta pre pauze nokautirao Visam Ben Jeder.

Real je statistički dominirao na Ramon Sančes Pishuanu, imao dve trećine vremena loptu u svom posedu, 19 puta šutirao ka golu Sevilje, ali svega tri puta u okvir gola.

"Kraljevski" klub je uspeo da postigne gol početkom drugog poluvremena, ali je nakon analize situacije pomoću VAR tehnologije poništen prethodno priznat gol Luke Modrića.

U nastavku susreta Garet Bejl ne koristi tri dobre šanse da smanji rezultat, da bi se Real u završnici sam predao pa nije ni konkretno zapretio Andalužanima u poslednjih 15 minuta.

Tako je Real propustio šansu da preuzme prvo mesto na tabeli od Barselone, koja je neočekivano poražena u Leganesu.

Dva tima su na deobi prvog mesta sa po 13 bodova, dok je Sevilja četvrta sa tri manje.

U poslednjem meču dana Valensija i Selta su remizirali 1:1. Domaćin je poveo golom Mišija Batšuaija sredinom prvog poluvremena, ali je Jago Aspas doneo bod gostima iz Viga na Mestalji osam minuta pre kraja.