ODBOJKAŠI PORAZOM STARTOVALI NA SVETSKOM ŠAMPIONATU: Amerikanci posle pet setova nadigrali orlove

Novosti online

12. 09. 2018. u 22:50

Iako su poveli 2:1 u setovima, izabranici Nikole Grbića poklekli u nastavku meča

ОДБОЈКАШИ ПОРАЗОМ СТАРТОВАЛИ НА СВЕТСКОМ ШАМПИОНАТУ: Американци после пет сетова надиграли орлове

Detalj sa utakmice Foto: OSSRB

Odbojkaši Srbije startovali su porazom na Svetskom prvenstvu u Bariju pošto su u prvoj utakmici posle pet setova izgubili od Sjedinjenih Američkih Država 2:3 (25:15, 14:25, 25:21, 20:25, 10:15).

"Orlovi" su visoko "poleteli" na startu meča i osvojili prvi set, nošeni navijanjem nekolicine srpskih pristalica sa tribina - 25:15.

Skoro pa istim rezultatom (25:14) okončan je drugi deo igre, ali ovoga puta uz veliku prednost slavili su Amerikanci.

Treći set doneo je blagu dozu neizvesnosti, ali je Srbija uspela da se rezultatski "odlepi" i sačuva vođstvo - 25:21.

Pravu dramu gledali smo u četvrtoj deonici, u kojoj su Amerikanci imali ogromnu prednost, sve do finiša kada su "orlovi" napravili seriju 5:0 i približili se 20:18. Bili su rešeni da pomrse konce rivalu, ali su izabranici Džona Speroua ipak izborili podelu bodova i taj-brejk - 25:20.

Na startu petog seta odbojkaši SAD poveli su 4:0. Ekipa Nikole Grbića uspela je da uhvati rezultatski priključak, ali je odmah usledio novi nalet Amerikanaca (9:5). Veliki broj grešaka u odlučujućim trenucima skupo je koštao naše momke, koji su olako poklonili nedostižnu prednost rivalu (13:8). Pobeda je na kraju pripala SAD, koje su iskoristile drugu meč loptu i odnele "veći deo kolača" (15:10).

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Uroš Kovačević sa 19 poena, 14 je upisao korektor Aleksandar Atanasijević, a 12 Marko Ivović.

Amerikance su do pobede vodili Aron Rasel i Metju Anderson sa po 19 poena, dok je Tejlor Sander 16 puta poentirao.

U istoj grupi, Rusija je ranije danas pobedila Australiju sa 3:0, dok je Kamerun istim rezultatom bio bolji od Tunisa.

Srbija sutra, u drugom kolu grupe C,  igra protiv Kameruna od 20.30.