Škendija promašila dva penala, Rozenborg iskoristio poklone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 30.08.18. | 23:34

Sevilja ubedljiva protiv Sigme, prvenac Gonalona

Rozenborg je preživeo gostovanje u makedonskoj Škendiji i plasirao se u grupnu fazu Lige Evrope. Najtrofejniji norveški klub slavio je sa 2:0 u Skoplju, ali je do toga došao znatno teže nego što se očekivalo.

Imao je norveški klub prednost od 3:1 iz prve utakmice, ali Škendija večeras nije uspela da iskoristi čak dva penala i to kod rezultata 0:0.

Izabrane vesti

Već u 20. minutu Hedenštad je napravio prekršaj na Braimiju, a ovaj je, suprotno nepisanom pravilu, uzeo loptu i šutirao sa bele tačke, ali je pogodio stativu.

Slična situacija dogodila se u 48. minutu. Opet je Braimi bio fauliran, ovaj put to je uradio Hovland. Izvođač drugog penala bio je Emini, a sada je golman Hansen bio na visini zadatka.

Očekivano, kazna je stigla u nastavku utakmice. Hovland je u 67. minutu načeo mrežu domaćina, a dokrajičio ga je Reginijusen u 84. minutu. Srpski fudbaler Đorđe Denić zaigrao je za Rozenborg od 62. minuta.

Poslednji meč večeri odigran je u Sevilji, gde je domaćin na stadionu Sančez Pishuan lako izašao na kraj sa češkom Sigmom – 3:0.

Pamtiće navijači Sevilje ovaj duel po prvencu Maksima Gonalona koji je nedavno došao iz italijanske Rome. On je bio strelac prvog gola na meču u 21. minutu.

Autogolom Nespora u 26. minutu Sevilja je duplirala prednost, a konačan rezultat postavio je Visam bin Jeder u 75. minutu.