Fudbal

Četvrtak, 30.08.2018.

22:35

Vuković i Oly bolji od Barnlija, Trnava u Ligi Evrope

Fudbaleri Olimpijakosa plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su ukupnim rezultatom 4:2 eliminisali engleski Barnli.

Izvor: PT

Autor: PT

Reprezentativac Srbije Jagoš Vuković odigrao je svih 90 minuta za pobednički sastav, koji je u Engleskoj odigrao 1:1.

Grčki tim do vođstva došao je u 83. minutu kada je Daniel Podens savladao Toma Hitona. Ipak, domaći fudbaleri uspeli su da izbegnu poraz pred domaćom publikom, pošto je Matej Vidra u 86. minutu izjednačio.

To je bilo nedovoljno, pošto je Olimpijakos u prvom duelu slavio sa 3:1.

Plasman u grupnu fazu Lige Evrope obezbedila je i ekipa Spartaka iz Tranave. Šampion Slovačke slavio je ukupnim rezultatom 3:1 protiv ljubljanske Olimpije. Trnava meč je rešila u Sloveniji gde je pobedila sa 2:0, dok je pred svojom publikom odigrala 1:1.

Francuski Bordo naći će se u grupnoj fazi drugog po rangu evropskog takmičenja jer su pobedili Gent sa 2:0. Srpski fudbaler Vukašin Jovanović bio je na klupi tima iz Francuske.

Evropu još su obezbedili Steaua, Genk, Rozenborg i Malme.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.