Tenis

Vavrinka se namučio ali slavio, ispao Cicipas

Švajcarski teniser Sten Vavrinka uspio je da prođe u treće kolo US opena pobjedom nad mladim Francuzom Igom Umberom.

Vavrinka je od Umbera bio bolji poslije tri časa i 24 minuta igre rezultatom 7:6(5), 4:6, 6:3, 7:5.

Švajcarac je uglavnom dobro igrao tokom meča, ali je dosta i griješio, pa je to u drugom setu iskoristio perspektivni Umber.

Sten će u trećoj rundi odmjeriti snage sa Kanađaninom Milošem Raonićem, koji je savladao Francuza Žila Simona sa rutinskih 6:3, 6:4, 6:4.

Sa turnira je u drugoj rundi ispao finalista Toronta Grk Stefanos Cicipas. Od njega je bio bolji Rus Danil Medvedev sa 6:4, 6:3, 4:6, 6:3.

Medvedev je dominirao u prva dva seta, protivniku nije prepustio nijednu brejk priliku, a odlično je i riternirao protiv smušenog Cicipasa.

U trećem setu nastavio je Medvedev u istom ritmu, poveo sa 4:2 i imao priliku da potvrdi brejk, ali je konačno u tom trenutku proigrao grčki teniser i osvojio četiri gema zaredom. Ipak, Rus je ostao pribran i ponovo rutinski osvojio četvrti set.

Medvedev je prošle nedjelje osvojio Vinston Sejlem, tako da je sada u seriji od osam pobjeda u nizu.

On se u trećem kolu sastaje sa Bornom Ćorićem, Hrvatom koji je bio bolji od Španca Roberta Karbaljesa Baene rezultatom 7:6(4), 6:2, 6:3.