Fudbal

Bastijan Švajnštajger se oprostio od fudbala pred 75 hiljada navijača

Sinoć se pred 75 hiljada navijača i uz brojne velikane njemačkog fudbala na Alijanc areni oprostio legendarni igrač Bajerna i njemačke reprezentacije Bastijan Švajnštajger.

On trenutno igra za Čikago Fajr, a upravo je s njima odigrao priljateljski meč protiv "Bavaraca". Na poluvremenu je promijenio stranu i zaigrao za Bajern. Inače, Bajern je slavio uvjerljivo s 4:0, a u 84. minuti upravo je popularni "Švajni" krasnim udaracem pogodio za konačan rezultat. Svi igrači Bajrena u drugom poluvremenu su na svojim leđima nosili njegov broj 31.

“Ja sam jedan od vas i uvijek ću biti. Moja prošlost pripada samo i jedino Bajernu”, rekao je Bastijan nakon utakmice drhtavim glasom i sa suzama u očima.

Švajnštajger je za bavarskog giganta odigrao 500 utakmica i zabio 68 golova. Osvojio je osam titula Bundeslige, sedam kupova, Ligu šampiona i naslov klupskog svjetskog prvaka. Sa reprezentacijom Njemačke je 2014. godine osvojio Svjetsko prvenstvo, a od igranja u dresu "Elfa" se oprostio 2016. godine.