US OPEN: Đoković jači od bola i vrućine, preko Mađara do drugog kola

Srbija Danas
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srbin se bori kao lav.

Novak Đoković je u meču prvog kola US opena pobedio Martona Fučoviča 3:1 (6:3, 3:6, 6:4, 6:0). Srbin je u neregularnim uslovima, na plus 33, pobedio Mađara iako je u drugom setu imao stomačne probleme zbog kojih je morao da zatraži i medicinsku pomoć. Meč je trajao tri sata i jedan minut, a najvažnije je da će Novak sad imati dan pauze i priliku da se oporavi za drugo kolo.

KRAJ SAGE! Sergej napušta Lacio, od četvrtka u NOVOM klubu (FOTO)

TRANSFER KARIJERE: Reprezentativac Srbije postao član španskog prvoligaša (FOTO)

Dragana Mitar Vladimir Tomović
Dragana Mitar Vladimir Tomović / Izvor: Foto: Youtube printscreen/Zadruga official

ODLAZI POSLE BEŠIKTAŠA: Partizan OSTAJE bez golmana (FOTO)

DESET MILIONA EVRA: Bešiktaš poslao ZVANIČNU ponudu za kupovinu reprezentativca Srbije (FOTO)

Đoković je rutinski dobio prvi set rezultatom 6:3 i delovalo je da će lako savladati 41. igrača sa ATP liste. U drugom setu šesti nosilac u Njujorku je imao stomačne probleme zbog kojih je zatražio i medicinsku pomoć. Fučovič je to iskoristio i izjednačio na 1:1 u setovima.

FOTO PRIČA: Zavirili smo na Red Bul Arenu, pogledajte gde će Zvezda voditi NAJVAŽNIJU bitku sezone

Vidno je da Novaku smeta velika vrućina i plus 33 stepena, što je Fučović umeo da iskoristi i prvi dođe do brejka u trećem setu. Delovalo je tad da Mađar čak može i do velikog iznenađenja i potpunog rezultatskog preokreta, ali Srbin se u potpunosti vratio posle medicinskog tajm-auta koji je tražio Fučovič. Đoković je vratio brejk, zatim napravio još jedan i dobio set. Posle trećeg seta, igrači su otišli na desetominutnu pauzu, što je novina na Gren slemovima, i koristiće se kad je vrućina, kakva je danas bila u Njujorku.

Nikola Žigić danas izgleda NEVEROVATNO! Ali NEVEROVATNO! Pamtimo ga po kratkoj kosi i osmehu, a sada... (FOTO)

U četvrtom setu nije bilo dileme, Đoković je vezao dva brejka, poveo 4:0, pa je do kraja rutinski stigao do pobede. U drugom kolu Novak će igrati protiv Amerikanca (pročitajte OVDE).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.