Salcburg rutinski, Benfika preživela pakao Istanbula, AEK izbacio Seltik

Vreme čitanja: 2min | uto. 14.08.18. | 22:19

I Dinamo lagano do plej-ofa

Austrijski Salcburg rutinski je, kao što se i očekivalo, odradio posao protiv Škendije u Makedoniji. Posle 3:0 pred svojim navijačima četa Marka Rozea slavila je i u revanšu - 1:0. U plej-of za Ligu šampiona prošli su i AEK, Dinamo zagreb, odnosno Benfika iz one staze nešampiona

Puno uzbuđenja viđeno je u Atini gde je kosti ostavio slavni Seltik. Grci su poveli vrlo brzo preko Rodriga Galoa - igrao se 6. minut. U prvim minutima nastavka domaći su i duplirali prednost, što je bio svojevstan šok za goste. Ekipa Brendana Rodžersa tek tada se malo trgnula i zaigrala kako ume. Na njihovu žalost vremena je bilo premalo za više od počasnog gola. Skot Sinkler uspeo je da smanji na 1:2 u 78. minutu i to je bilo sve od nekadašnjeg šampiona Evrope.

Izabrane vesti

AEK u plej-ofu očekuje okršaj sa mađarskim prvakom Videotonom, koji je iznenadio Malme

I dok Seltik nije mogao iz grčkog pakla, Benfika je turski preživela. Fenerbahče ni posle 10 godina neće videti Ligu šampiona. Prethodni put Kanarinci su u elitu prošli kada su eliminisali naš Partizan... U Istanbulu večeras - 1:1. Benfika je u 24. minutu povela i umirila i navijače i supermotivisane domaće fudbalere. Pogodio je Žedson Fernandes. Fener je izjednačio na vreme, u smiraj prvog dela. Alper Potuk skočio je najviše u šesnaestercu rivala i glavom smestio loptu u mrežu. Ostalo je domaćima još čitavo drugo poluvreme da preokrenu, odnosno da postignu još dva gola, koliko im je bilo potrebno za prolaz. Nisu postigli nijedan...

Benfika u narednoj rundi kvalifiakcija igra protiv PAOK-a koji je eliminisao moskovski Spartak

Astana nije mogla do čuda u Zagrebu. Modri su zaključali sve prilaze svom golu i u finišu ispeli da preko Marija Gavranovića stignu do minimalca. Ukupno - 3:0. Upravo s tim rezultatom austrijski šampion Salcburg otišao je na revanš u Makedoniju. Jasno je bilo da Škendija nema nikakvih šansi. Imali su domaćini 0:0 sve do nadoknade, a onda je defanzivac Andre Ramaljo smestio loptu u mrežu makedonskog prvaka i pečatirao prolaz u plej-of.

KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA - 3. KOLO (REVANŠ MEČEVI)