21:30
Izvor: Sportske.net

Imamo još jednog putnika u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Epa/Sotiris Barbarousis

Fudbaleri solunskog PAOK-a izborili su večeras plasman u poslednju fazu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Oni su posle pobede na svom terenu prošle nedelje od 3:2 večeras u Moskvi igrali bez golova, 0:0 sa domaćim Spartakom, što im je bilo dovoljno za ukupni trijumf.

Posao crno-belima iz Soluna bio je olakšan od 33. minuta, kada je Luiz Adrijano dobio direktan crveni karton i Spartak je do kraja morao sa igračem manje.

Brojčano slabiji, domaćin nije uspeo da stvori veći broj prilika, najbolju je propustio Zobninm u drugom poluvremenu, a najbliži golu PAOK je bio preko srpskog reprezentativca Aleksandra Prijovića koji je odigrao svih 90 minuta.

U domaćem timu Marko Petković je meč odgledao sa klupe za rezerve.

PAOK sada čeka ishod meča između Fenerbahčea i Benfike, sa pobednikom tog duela sastaće se u plej-ofu kvalifikacija.