Nejmar ''načeo'' rivala, dotukla ga buduća zvezda PSŽ-a, čijeg oca dobro pamtimo!

22:56
Izvor: Sportske.net

Pari Sen Žermen ubedljivom pobedom započeo novu sezonu Lige 1 u Francuskoj.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Ekipa Tomasa Tuhela večeras je na svom ''Parku prinčeva'' savladala Kaen rezultatom 3:0, a ovaj trijumf mogao je da bude i ubedljiviji.

Već posle deset minuta igre gosti su morali da vade loptu iz mreže. Njihov golman Samba je loše ispucao loptu, osvojio ju je Nkunku, odmah prosledio Nejmaru koji beži svojim čuvarima i lako završava akciju za vođstvo PSŽ-a od 1:0.

Drugo poluvreme obeležio je 18-godišnji Timoti Vea, sin legendarnog Žorža Vee, nekadašnjeg fudbalera PSŽ-a, Milana, a koji je danas predsednik Liberije.

Ovaj momak je u 82. minutu ušao na teren umesto Nejmara i preostalih desetak minuta do kraja meča je na najbolji način iskoristio. Tek što je ušao u igro našao se u prilici, iskosa sa desne strane je šutirao u suprotni ugao i pogodio stativu, ali se nekoliko minuta kasnije ipak upisao u strelce.

Fenomenalan početak sezone za ovog mladog momka koji bi mogao uskoro da bude i nova zvezda pariskih ''Svetaca''.

Ranije danas, odigrane su još dve utakmice prvog kola Lige 1. Lion je na svom terenu savladao Amijen sa 2:0, a Strazbur je istim rezultatom, ali kao gost bio bolji od Bordoa, za koji je svih 90 minuta odigrao Milan Gajić. U pobedničkoj ekipi nastupio je srpski štoper Stefan Mitrović.