20:56
Izvor: Sportske.net

Nova pobeda Zvezde i dobra uvertira za revanš u Slovačkoj za dva dana.

Beta/Branislav Božić/Ev

Crvena zvezda nastavlja sa pobedama u Superligi, bez obzira u kom sastavu nastupa. Večeras je pred nešto više od pet hiljada gledalaca na ''Rajku Mitiću'' savladala Spartak sa 3:0 i učvrstila se na čelu tabele sa maksimalnih 12 bodova.

Trener Milojević je prvu postavu iz utakmice sa slovačkim Spartakom iz Trnave večeras sačuvao, priliku su dobili drugi igrači, od kojih se najviše istakao dvostruki strelac Milan Pavkov.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti. U 12. minutu Vukčević je dobro izveo korner sa leve strane, Tekijaški je šutirao sa nekih sedam-osam metara, ali nije bio dovoljno precizan.

Zvezda uzvraća u 24. minutu, Meleg je proigrao Jevtovića koji je izašao jedan na jedan sa golmanom Lučićem, ali je umesto mreže pogodio stativu. Stopostotna prilika! Tu situaciju možete da pogledate OVDE.

Posle perioda novog zatišja, Slavoljub Srnić je u 37. minutu bio u odličnoj poziciji, pošto mu je Pavkov glavom spustio loptu, šutirao je iskosa sa desne strane, ali lopta odlazi pored gola.

Ali, to je bio uvod u ono što se dogodilo četiri minuta kasnije. Milan Pavkov je prihvatio loptu na dvadesetak metara od gola, driblingom se oslobodio čuvara i stvorio prostor za udarac. To je učinio na najbolji način, snbažno i precizno sa 18 metara, za vođstvo Zvezde od 1:0.

U poluvremenu, trener Crvene zvezde Vladan Milojević izvršio je i prvu izmenu, vezistu Dušana Jovančića zamenio je Branko Jovičić, ali smo i u nastavku gledali mirnu igru, bez mnogo prilika za golove.

Nada za Subotičane da bi mogli da izbegnu poraz na ''Rajku Mitiću'', trajala je do 69. minuta, a onda mat u dva poteza -  Hajdin je odlično izveo aut sa leve strane, Pavkov još bolje zahvatio loptu glavom i prosledio u mrežu - 2:0.

A da to ne bude sve, potrudio se Zvezdin štoper Srđan Babić u poslednjim sekundama utakmice. Najpre je solo prodorom iznudio korner, a posle tog kornera se najbolje snašao u kaznenom prostoru i postavio konačnih 3:0.

Mogla je pobeda crveno-belih da bude još ubedljivija, Srnić je imao odličnu priliku, kada je šutirao pod prečku, ali je golman Lučić odlično reagovao.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Sumaila (od 63. Degenek), Babić, Hajdin, Jovančić (Jovičić od 46.), Milijaš (od 58. Simić), Jevtović, Meleg, Srnić, Pavkov.

SPARTAK: Lučić, Tekijaški, Torbica, Đenić (Šimura od 46.), Milošević, Vukčević, Rakić, Maričić, Čou, Ćalasan, Afum (Šormaz od 73.)