Sportovi na vodi

Nedelja, 05.08.2018.

19:06

EP: Zlata za Italijana, Nemca, Ruskinju...

Italijanski plivač Alesandro Miresi osvojio je zlatnu medalju u trci na 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Photo by Ian MacNicol/Getty Images

On je u najuzbudljiviju trku današnjeg programa završio u vremenu od 48,01 sekundi.

Srebrna medalja pripala je Britancu Dankanu Skotu sa 22 stotinke zaostatka, a bronza je pripala Francuzu Mediju Meteli, koji je za pobendikom zaostajao 23 stota dela sekunde.

Ruskinja Julija Efimova osvojila je zlato u trci na 100 metara prsno, pošto je finale isplivala za minut, pet sekundi i 53 stotinke

Srebrna medalja pripala je Litvanki Ruti Mejultite sa 73 stotinke zaostatka, dok je bronzano odličje osvojila Italijnaka Arijana Kastiljoni 1,01 sekundi zaostatka.

Nemački plivač Florijan Vlebrok osvojio je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

On je trku završio za 14 minuta, 36 sekundi i 15 stotinki.

Drugo mesto i srebrnu medalju osvojio je Ukarajinac Mihailo Romančuk, koji je zaostajao 73 stotinke, dok se bronzanim odličjem okitio Italijan Gregorio Paltrinijeri.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.