• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

POSLE MARATONA: Poznat je prvi finalista Vimbldona, on će igrati protiv Đokovića ili Nadala (FOTO)

13.07.2018. 20:47
Piše:
Srbija Danas
Vimbldon
Vimbldon / Izvor: Reuters

Meč je odigran na Centralnom terenu.

Kevin Anderson je u finalu ovogodišnjeg Vimbldona. Teniser iz Južne Afrike je posle "maratona" koji je trajao čak šest sati i 41 minut pobedio Amerikanca Džona Iznera, a rezultat je bio 3:2 (7:6, 6:7, 6:7, 6:4, 26:24). U finalu u nedelju će igrati protiv boljeg iz okršaja Novaka Đokovića i Rafaela Nadala.

Ovaj meč odigran na Centralnom terenu, ostaće upamćen u istoriji Vimbldona. Ovo je bilo najduže polufinale, međutim, ne i singl meč u istoriji Vimbldona. Pre osam godina Izner i Nikolas Mau su igrali ukupno 11 sati i pet minuta. Tada je pobedio Izner.

DOK ČEKAJU DA IZAĐU NA TEREN: Nole otkrio šta on i Nadal rade (VIDEO)

Ona je devojka iz senke koja savršeno KONTROLIŠE Nadala: U ovome je njena tajna!

RUŠI SVE PRED SOBOM: Novi TRIJUMF Olge Danilović (FOTO)

Meč u Londonu bio je veoma neizvestan pošto je poveo Anderson, a zatim je uzvratio Izner sa dva vezana seta, s tim da su sve tri deonice završene posle taj-brejkova. Duže nego u prva dva igralo se u trećem, u kojem je bilo 11:9 za Amerikanca. I četvrti set je bio neizvestan, pa u prva četiri gema nije bilo brejkova - 2:2. Međutim, ubrzo je Anderson iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 3:2. Odmah zatim je viđen novi brejk, samim tim i novi egal - 3:3. Novi brejk Anderson je napravio u devetom gemu i poveo sa 5:4. Zatim je bio na servisu koji bi mu obezbedio izjednačenje u setovima. U tome je i uspeo, pa je posle tri sata i 46 minuta igre bilo 2:2 u setovima. To je (do tada ujedno) ujedno bio i prvi set koji je rešen bez taj-brejka.

U odlučujućem setu, na početku, nije bilo brejkova. Posle 31 minuta bilo je 5:5, a nedugo zatim i 6:6. Prvu brejk priliku u ovom setu imao Anderson tek u 15. gemu, ali se Izner vratio u meč. Izjednačio je, a zatim i poveo sa 8:7 u gemovima. Nastavilo se bez brejkova, mada je u 21. gemu Anderson imao priliku za brejk. Ali se Izner ponovo izvukao i poveo sa 11:10. Ubrzo je bilo i 11:11, pa i 12:11 za Iznera.

Maraton se samo produžavao, a pobednik se nije nazirao. U 35. gemu, Anderson je imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Bilo je ubrzo i 18:18 i 19:19, a prilika za brejk nikako. Pri rezultatu od 20:20, ušlo se u sedmi sat. U 49. gemu, Anderson je imao tri brejk prilike. Iskorsitio je drugu i poveo sa 25:24. Na svoj servis je poveo sa 30:15. Ubrzo je i iskoristio meč loptu.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.