Partizan obećava: Kanonada za 13 minuta i gotov posao (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 12.07.18. | 22:03

Crno-beli maltene već u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su slistili Rudar u Nikšiću - 3:0

Jedan s kraja prvog, jedan početkom drugog. Ono što je moglo da traje 180 minuta stalo je u svega šest, osvajač Kupa Srbije je na terenu stadiona u Nikšiću prostro indigo, crtao kao proletos, blickrigom u „mrtvom“ delu utakmice razoružao Crnogorce i praktično osigurao plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope: Rudar – Partizan 0:3 (0:1).

Rezultat koji garantuje mir, benefit da do revanša dodatno poradi na uigravanju rekonstruisane ekipe, dovoljno vremena da se skautiraju Iritš i Trakai, uz saznanje da su sve novajlije (njih petorica) nagovestile šta mogu čine pluseve u beležnici Miroslava Đukića sa premijere nove sezone. Na njoj su crno-beli igrali taman toliko da potvrde razliku u klasi odnosu na Pljevljake, razgale oko 4.000 Grobara, oduže im se za sjajnu dobrodošlicu pod Trebjesom i pozovu ih da narednog četvrtka dobro popune Humsku, jer... Ovaj tim obećava.

Izabrane vesti

Iako bi bilo pogubno posle samo jedne utakmice, još protiv nedoraslog i ofanzivno limitiranog rivala, donositi zaključke, Parni valjak je ostavio više nego dobar utisak u prvoj vožnji ove sezone. Neokrnjen se vraća za Beograd i četvrti put uzastopno prvu utakmicu u sezoni završava bez primeljegnog gola. Što je, napredak u odnosu na lanjsko takmičenje, posebno u Superligi, u kome je često znao da sam sebe zakopa ni iz čega.

gallery

Iako je skoro celo prvo poluvreme potrošio u nešto sporijem ritmu, Partizan je pre ili kasnije morao da naplati očiglednu fizičku i fudbalsku nadmoć protiv ekipe koja tokom priprema nije mogla da se nosi ni sa osrednjim superligašima. Sve vreme je gost držao utakmicu pod kontorlom i bez obzira što je sporim razvojem akcija „pretio“ da negativno iznenadi, iskoristio je poklon Rudara, taman kad je domaća publika pomislila da je moguće odupreti se.

Štoper Radule Živković neshvatljivo je udario po nozi Nemanju Nikolića, engleski sudija Stjuart Atvel opravdano pokazao na belu tačku, a Marko Jevtović pred odlazak na predah potvrdio da izrasta u dobrog penaldžiju.

Iako je vođstvo stiglo posle samo jedne prave šanse – neposredno pre gola Zlatan Šehović imao zicer, da bi mu golman Vuk Radović ušao u šut – Partizan je pokazao ozbiljnost i odmah po povratku iz svlačionice zaigrao još odvažnije, kako nije u prvih 40 minuta. Baš zahvaljujući Šehoviću (ubedljiv debi, posebno u ofanzivi, dosta se ponavljao), Sejduba Suma (večeras vrlo dobar, kao retko kad lane) je uspeo da naplati dobru partiju, pa je u 50. minutu postalo jasno da Rudar nema šta da traži.

Možda bi sve za tim Vuka Bogavca bilo drugačije da je njihov najzapaženiji pojedinac Miloš Zečević iskoristio sjajnu šansu sredinom prvog dela (iz peterca pucao iznad prečke), ali je utisak da Crnogorci ni na fizičkom planu nisu mogli da pariraju favoritu, što se videlo posebno prilikom prodora zapaženog Šehovića po levoj i skoro jednako dobrog novajlije Gabrijela Enakea po desnoj strani.

Još kad je i Rikardo Gomeš, strelom u 57. minutu, pogodio ugao, da i on ulepša debi, postalo je jasno da je utakmica gotova, pa je do kraja Miroslav Đukić pružio šansu Nebojši Kosoviću da zaigra u rodnom gradu i Marku Jankoviću da ga pozdrave njegovi Crnogorci, a navijačima dao za pravo da mu veruju više nego lane.