EP U MAĐARSKOJ: Srbija u polufinalu (FOTO)

Srbija Danas
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: KSS
Čeka se pobednik meča između Italije i Portugalije.

Ženska košarkaška reprezentacija do 20 godina plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Šopronu, pošto je savladala domaćina prvenstva Mađarsku sa 73:61 (18:20, 15:20, 19:12, 21:9). Izabranice selektora Miloša Pavlovića u četvrtfinalu su odigrale fantastično drugo poluvreme, napravile preokret i savladale domaću selekciju. Gubila je Srbija sa čak 17 poena razlike sredinom druge četvrtine, ali je velikom borbenošću i kolektivnom igrom uspela da dođe do velike pobede. Reprezentacija Srbije u polufinalu koje je na programu u subotu sastaće se sa pobednikom duela između Italije i Portugalije.

PLEJ NA VIDIKU: Zvezda nanišanila prvo pojačanje (FOTO)

Partizanovci, sledite Milošev primer (VIDEO)

Srnbija nije dobro počela utakmicu.Nije dobro počeo utakmicu naš mladi tim. Usled velikog pritiska publike i agresivne igre domaće selekcije, imala je Srbija već u šestom minutu devet poena zaostatka – 13:4. Međutim, sa dve trojke Nevena Naumčev vratila je Srbiju u igru i donela izjednačenje- 14:14. Mađarska je furiozno počela i drugu četvrtinu i neverovatnom serijom 15:0 povela sa 35:18 u 15.minutu. Finiš prvog poluvrmena pripao je Srbiji. Razigrale su se Mina Đorđević, Ivana Raca i Ivana Katanić i Srbija je smanjil na poluvrmenu na 40:33.

Nastavile su izabranice selektora Pavlovića sa borbenom i hrabrom igrom da bi posle trojke Marije Stojanović u 26. minutu uspele da uhvate rezultatski priključak – 46:43. Nisu odustajala Srbijan, bile je sve bolja kao je meč odmicao što je u poslednjim sekundama trećeg perioda donelo izjednačenje – 52:52. Utišala se dvorana u Šopronu na startu finalne deonice kad je Raca donela prvo vođstvo Srbiji – 54:52. Zahvaljujući sjajnoj Mini Đorđević prednost je bila na strani Srbije i posle 35. minuta velike borbe – 61:58. Psihološka prednost bila je tada na strani srpskih reprezentativki, Mađarice su sve više grešile, što je pretočeno u kapitalnu prednost – 65:58 na dva minuta pre kraja susreta. Srbija je odigrala odlično i samu završnicu, pametnom igrom overila je trijumf 73:61 i plasman u polufinale. Najefikasnija u Srbiji bila je Raca sa 17 poena, dok je Mađarsku predvodila Gereben sa 18 poena.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.