Linkovi

Kraj za Srbiju i Nemačku, Švedska, Meksiko, Brazil i Švajcarska idu dalje

Golman Srbije Vladimir Stojković zaustavlja šut Nejmara na stadionu u Moskvi (Foto: AP/Antonio Calanni)

Fudbalska reprezentacija Srbije završila je takmičenje na Svetskom kupu u Rusiji porazom od Brazila u 3. kolu grupe "E" 2:0 (1:0). Na tri utakmice u Rusiji izabranici Mladena Krstajiće osvojili su 3 boda, postigli 2 (Kolarov i Mitrović) i primili 4 gola (po dva od Švajcarske i Brazila).

Brazil je zahvaljujući pobedi osvojio prvo mesto u grupi sa 7 bodova i u osmini finala igraće protiv Meksika, koji je završio kao drugi u grup "F". Drugoplasirani tim grupe "E" je Švajcarska, koja je igrala nerešeno 2:2 (1:0) sa Kostarikom i u osmini finala igraće protiv pobednika grupe "F" selekcija Švedske.

Švajcarska ima 5 bodova, a Kostarika 1.

Ranije danas, zvanični šampion, selekcija Nemačke poražena je od Južne Koreje - 2:0 (0:0), dok je Švedska sa 3:0 (0:0) pobedila Meksiko.

Nemački fudbaler Niklas Zuele (levo) tuguje posle poraza od Južne Koreje, čiji fudbaleri u pozadini slave

Tim selektora Joakima Leva nije iskoristio nekoliko dobrih šansi, ponajviše zbog pravoremene reakcije i dobre odbrane južnokorejske ekipe, koja je iskoristila potpunu ofanzivu Nemačke na samom kraju utakmice i trijumfovala pogocima Joung Gvona Kima u 91. i Heung Min Sona u 95 minutu.

Nemci su tako, četiri godine posle ubedljivog trijumfa na Mundijalu u Brazilu, takmičenje u Rusiji senzacionalno okončali na poslednjem mestu grupe "F".

Švedska je sa lakoćom savladala meksički tim, golovima Ludviga Augustinsona u 50, Andreasa Grankvista u 62. i Edsona Alvareza u 74. minutu.