(VIDEO) NOVI ŠAMPION GAZIO PRED PRAZNIM TRIBINAMA: Crveno-beli deklasirali Spartak, zasijala nova zvezda Dejan Joveljić

LAKA ČETVORKA

Fudbal -

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak 4:0 (3:0) u utakmici 35. kola srpske Superlige.

Meč je odigran na stadionu "Rajko Mitić" pred praznim tribinama, jer je FSS kaznio Zvezdu za lošu organizaciju "večitog derbija".

Tim Vladana Milojevića "overio" je titulu u prošlom kolu pobedom nad Napretkom u Kruševcu, pa iako je šef struke promešao karte, crveno-beli su bili ubedljivi.

Istina, ni gosti nisu bili u najjačem sastavu, jer su čuvali pojedine igrače od mogućih suspenzija, smatrajući da sudija Bojan Nikolić prečesto daje kartone.

Večeras je možda rođena nova zvezda - supertalentovani Dejan Joveljić dobio je šansu od Milojevića i odužio se sa dva gola. To su 18-godišnjem napadaču prvi pogoci u seniorskoj konkurenciji.

Goleadu je otvorio Nemanja Radonjić već u šestom minutu, Joveljić je duplirao prednost Zvezde u 34. iz penala, a Ben se u strelce upisao pre odlaska na odmor - 3:0.

U nastavku je Torbica imao najbolju šansu za goste, ali je pogodio stativu.

Tačku na meč stavio je Joveljić svojim drugim golom, koji je postigao u 63. minutu i tako nagovestio visok potencijal.

Zvezda sada ima 14 bodova više od drugoplasiranog Partizana dva kola pre kraja prvenstva.

Spartak je treći sa 34 boda, koliko ima i niški Radnički.

U sledećem kolu Zvezda gostuje Vojvodini, dok Spartak dočekuje upravo Radnički.

Navijači Crvene zvezde su se ranije danas silno obradovali kada su saznali da će Vladan Milojević produžiti ugovor do 2020. godine.

TOK MEČA:

KRAJ - 4:0!

90+1. minut - Rezervni golman Spartaka Bojan Jović dobio je crveni karton! Sudija Nikolić ga je sa klupe poslao u svlačionicu.

79. minut - Matijević umesto Dienga, druga je izmena kod gostiju.

79. minut - Velika šansa za Zvezdu, ali Račićev šut neko je skrenuo u korner.

72. minut - Frimpong se požalio na povredu.

67. minut - Izmene u obe ekipe. U Spartaku umesto Torbice na terenu je Milan Lučić, dok je kod Zvezde Ben ustupio mesto Srniću.

63. minut - 4:0 - DRUGI GOL JOVELJIĆA! Dobio je loptu na levoj strani, ušao u kazneni prostor i precizno, pored svog čuvara, šutirao u bliži ugao.

60. minut - Ben je probao atraktivno da savlada Lučića, koji je sjajno intervenisao i poslao loptu u korner.

56. minut - Milojević je napravio dvostruku izmenu - izašli su Krstičić i Radonjić, a ušli Milijaš i Pešić.

52. minut - Sad prilika na drugoj strani, ali je Radonjić šutirao pored gola.

52. minut - Još jedna šansa za Spartak, ali Dieng je nije iskoristio.

50. minut - STATIVA! Frimpong je pogrešio, Torbica je, umesto praznog gola, pogodio stativu. Najbolja šansa za goste.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

43. minut - GOOOOOOL - Sedmi gol Bena u dresu Crvene zvezde.

34. minut - GOOOOOOOL - Dejan Joveljić pogađa sa penala! Ovo je njegov prvi gol u seniorskoj konkurenciji.

22. minut - Odličan šut Bena, ali golman Spartaka je ponovo bio na visini zadatka.

21. minut - Nemanja Glavčić dobija žuti karton.

19. minut - Ponovo je Babić bio u prilici, ali je sada glavom poslao loptu preko gola.

18. minut - Prvi put su zapretili gosti, šutirao je Glavčić, ali je Babić izblokirao njegov udarac.

11. minut - Ponovo je Radonjić šutirao, Lučić odbranio.

10. minut - Još jedna prilika za domaćina, Radonjić je ponovo izbio sam pred Lučića, ali je golman Spartaka ovaj put bio uspešniji.

8. minut - Posle kornera Babić je zahvatio loptu glavom, ali je šutirao pravo u golmana Lučića.

6. minut - 1:0 - RADONJIĆ! Ben je asistirao, a Radonjić se sa protivničkim igračem na leđima izborio za prostor i precizno šutirao.

1. minut - Utakmica je počela.

Igra se bez prisustva publike zbog kazne FSS

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Babić, Frimpong, Rodić - Krstičić, Račić, Ilić, Ben, Radonjić - Joveljić.

SPARTAK: Lučić - Šimura, Kerkez, Ćalasan, Jočić - Torbica, Glavčić, Dunđerski, Vukčević, Đuričin i Đeng.

Crveno-beli su u prošlom kolu u Kruševcu "overili" 28. titulu.

Spartak je uoči ovog kola bio na trećem mestu sa 34 boda i predstavlja najprijatnije iznenađenje sezone.

Da sve bude lepše po crveno-bele, danas je stigla vest da će trener Vladan Milojević produžiti ugovor do 2020. godine.

Iz Spartaka su najavili da će igrati sa rezervnim timom jer se boje sudije Bojana Nikolića, koji će deliti pravdu na ovom meču. Sportski direktor Subotičana Ljubiša Dunđerski strahuje da najbitniji fudbaleri ne dobiju žuti karton i suspenziju.

"Kada smo videli da će (ne)pravdu da deli Bojan Nikolić, a poučeni iskustvom sa utakmica u Ivanjici i protiv Vojvodine na našem stadionu, kada je delio kartone igračima koji su samo prošli pored njega, odlučili smo da ne rizikujemo. U timu neće biti Nikolića, Čečarića, golmana Ostojića i Torbice, jer svima preti suspenzija ukoliko budu javno opomenuti. Odmorićemo i Savkovića, a šansu će dobiti igrači sa manjom minutažom i pojedinci iz omladinske škole. Nama je sledeći meč protiv Radničkog i ne želimo da protiv šampiona izgubimo igrače", rekao je Dunđerski.

Zvezda je dobila oba ovosezonska duela sa Spartakom, 1:0 u Beogradu i 2:1 u Subotici.

Zvezda nije izgubila od Spartaka u poslednjih 11 međusobnih duela, u kojima je zabeležila deset pobeda, uz jedan remi.