Izmišljen penal i Pintilijeva munja - FSCB je opet prvi (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 16.04.18. | 21:43

Uverljivih 3:0 na gostovanju kod Astre

Pre dve sezone su se krvili za titulu, večeras nije bilo nikakve dileme. FSCB je pregazio Astru sa 3:0 i vratio se na čelo tabele prvenstva Rumunije.  Doduše, imao je i malu pomoć sudija koje su lagan kontakt Laurentija Buša i Romarija Benzara okarakterisala kao prekršaj za najstrožu kaznu. Arlem-Edi Gnohere je bio siguran sa kreča i načeo Astru.

Pitanje je međutim da li bi se utakmica razvijala na drugi način čak i da nije bilo tog jedanaesterca, pošto je i pre i posle toga gostujući tim apsolutno kontrolisao zbivanja na terenu. I početkom drugog poluvremena i definitivno slomio rivala.

Izabrane vesti

Prvo gol Denisa Mana za 2:0 već u 47. minutu, a u 49. i projektil Mihaja Pintilija koji umalo nije probušio mrežu domaćeg tima. Ovakav volej ne hvata se svaki dan.

Bilo kako, FCSB je sada ponovo prvi na tabeli, dva boda ispred Kluža, suštinski jedinog rivala u šampionskoj trci. Da notiramo samo i da su Marko Močilović i Bogdan Planić već po tradiciji odigrali 90 minuta za slavni klub iz Bukurešta.