(VIDEO) SENZACIJA U ŠAPCU: Mačva posle penala izbacila Zvezdu iz Kupa! Radonjić tragičar

kup srbije

Fudbal -

Fudbaleri Mačve plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su danas posle penala u Šapcu eliminisali Crvenu zvezdu.

Rezultat regularnog dela bio je 0:0, a Mačva je pobedila na penale sa 5:4.

Strelci za Mačvu bili su Bojan Matić, Nenad Gavrić, Nikola Milinković, Ivan Obrovac i Filip Pejović.

Golove za Zvezdu dali su Srdjan Babić, Aleksandar Pešić, Nenad Krstičić i Nenad Milijaš, dok je Nemanja Radonjić promašio penal.

Šapčani su izjednačili najveći uspeh u klupskoj istoriji, jer su drugi put izborili polufinale nacionalnog kupa posle 1969.godine.

Ranije danas Partizan je u Ivanjici savladao Javor sa 2:0.

U preostala dva četvrtfinalna meča od 17 sati igraju Mladost i Vojvodina u Lučanima i u Kruševcu Napredak i Čukarički.

Pogledajte sve penale:

Slavlje domaćih igrača i navijača posle velikog trijumfa.

PENALI:

5:4 - Pejović precizan - MAČVA je u POLUFINALU!

4:4 - Radonjić preko gola!

4:4 - I Obrovac je precizan.

3:4 - Puletić je pročitao gde će šutirati Milijaš, ali kapiten Zvezde je bio precizan.

3:3 - I Milinković bez greške.

2:3 - Krstičić gađa "malu mrežu".

2:2 - Bivši igrač Zvezde Gavrić je šutirao, Borjan je zakačio loptu, ali se ona od stative odbila iza gol-linije.

1:2 - Pešić precizan.

1:1 - Borjan je pogodio stranu, ali je Matić "skinuo paučinu".

0:1 - Babić je siguran.

17:28 - Gosti prvi šutiraju...

17:27 - Kapiteni sa sudijama odlučuju gde će se šutirati i ko će prvi izvoditi jedanaesterce.

Drugo poluvreme:

90+6. minut - Kraj regularnog dela meča! Pobednika će odlučiti jedanaesterci

90+6. minut - Igraće se još šest minuta

88. minut - Dugo je trajala akcija Mačve, izgledalo je da će biti opasno po gol Zvezde, ali na kraju samo gol-aut.

79. minut - Radonjić je zapretio, tukao iskosa sa leve strane, ali je Puletić odbranio

74. minut - Gavrić je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda

62. minut - Opet koškanje na terenu, žuti karton za Babića

57. minut - Velika prilika i promašaj Milića

55. minut - Obrovac je prošao Le Taleka, ali je šut Matića zaustavio Borjan

52. minut - Teža povreda Filipa Stojkovića

49. minut - Agresivno su otvorili gosti drugo poluvreme. Dva kornera za nekoliko minuta, ali bez pretnji po gol domaćeg tima.

46. minut - Pokušao je Milić, ali nova odbrana Puletića

46. minut - Utakmica je nastavljena

Drugo poluvreme

45.+1. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Sada gužva pred golom Mačve, na kraju je šutirao Hajdin, ali je Puletić odbranio

34. minut - Kakva prilika za Mačvu. Borjan je pogrešio prilikom izletanja, ali pokušaj Obrovca iz daljine Le Talek je izbacio na gol liniji. Posle kornera, nova gužva pred golom Zvezde, ali nema promene rezultata

32. minut - Prve čarke na terenu posle faula Ristivojevića nad Pešićem. Ubrzo se sve smirilo.

27. minut - Puletić je spasao Šapčane, posle pokušaja Pešića

24. minut - Ilić je prošao u kazneni prostor, pao, ali nema penala.

20. minut - Zvezda ima inicijativu

11. minut - Centaršut Krstičića, Pešić je probao glavom, ali je lopta završila kraj stative

4. minut - Hajdin je uputio prvi udarac ka golu Mačve, ali je Puletić lako ukrotio loptu

1. minut - Slobodan udarac za Zvezdu sa 18 metara od gola! Probao je Krstičić, ali je lopta stigla samo do "živog zida"

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Sastavi:

Mačva: Puletić – Pejović, Tošić, Jovanović, Ristivojević – Ivić, Obrovac, Adamović, Jeremić, Gavrić – Matić

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Le Talek, Babić, Hajdin – Jovičić, Krstičić – Srnić, L.Ilić, Milić – Pešić

Ekipa trenera Vladana Milojevića želi da nastavi put ka duploj kruni, pogotovo posle kiksa i remija sa kruševačkim Napretkom prošlog vikenda u prvenstvu, ali i Šapčani sigurno da razmišljaju o velikom iznenađenju pred svojim navijačima i plasmanu u polufinale.

Zvezda je u Superligi, sredinom oktobra prošle godine, bila poprilično ubedljiva na Marakani (4:0), dok već za vikend ponovo putuje u Šabac na duel 28. kola.

Ukoliko posle 90 minuta ne bude pobenika, prema propozicijama takmičen izvode se jedanaesterci.