(VIDEO) PEVCI KONAČNO PROŠLI DALJE: Totenhem u revanš meču FA kupa savladao Ročdejl

posle dosta muke

Fudbal -

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u četvrtfinale FA kupa, pobedom u reprizi nad Ročdejlom 6:1.

Premijerligaš je demonstirao sliu u drugom poluvremenu nad trećeligašem na snežnom „Vembliju“. Goleadu je započeo Son u 23. minutu, da bi samo pet kasnije izveo penal i postigao pogodak, ali zbog neregularnog izvođenja, gol je poništen, a on je dobio žuti karton. U nastavku meča se iskupio navijačima zbog te greške.

Veliko slavlje gostiju je nastalo kada je Hemfri izjednačio na 1:1. Međutim, kasnije je delovalo kao da je to samo razljutilo igrače londonskog kluba, a pogotovo Fernanda Ljorentea.

Tada je na scenu stupio Fernando Ljorente, koji je od 47. do 59. minuta postigao het-trik i otklonio sve dileme. Prva dva gola pala su posle asitencija Lukasa Mure, a kod trećeg je centrirao Son.

I sâm Korejac je poništeni gol iz prvog dela nadoknadio još jednim za 5:1 u 65. minutu, ponovo na pas Lamele.

Spursi će u četvrtfinalu, 17. marta, biti gosti Svonsija, a istog dana Mančester Junajted čeka Brajton. Dan kasnije jedini preostali nižerazredni tim Vigan dočekuje Sautempton, a Čelsi gostuje u Lesteru.