Ronaldo doneo pobedu Realu nad PSŽ-om

Autor: AP

Izvor: Beta

Izvor: Foto: Beta/AP

Utakmica na stadionu Santjago Bernabeu donela je mnogo uzbuđena i dosta velikih šansi na obe strane.

Real je prvi imao dobru priliku da dođe do prednosti nakon što je Kristijano Ronaldo izašao sam ispred Alfonsa Areole, ali je snažnim udarcem samo pogodio golmana PSŽ-a u glavu.

Samo nekoliko minuta kasnije, odnosno u 33. minutu PSŽ je stigao do prednosti. Posle odlične akcije po desnoj strani i odigravanja Nejmara petom do lopte je stigao Adrijen Rabio koji je imao lak zadatak da savlada Kejlora Navasa.

Real je posle primljenog gola pritisao rivala, a do izjednačenja je došao u sudijskoj nadoknadi vremena i to iz jedanaesterca. Ronaldo je bio siguran izvođač penala za 1:1.

U drugom delu igralo se otvoreno, a Real je prvo u 83. minutu stigao do vođstva novim golom Ronalda koji je uz dosta sreće savladao Areolu, da bi samo tri minuta kasnije pobedu overio Marselo na asistenciju Marka Asensia.

Revanš utakmica osmine finala između PSŽ-a i Real Madrida igraće se 6. marta u Parizu.