Fudbal

Liverpul jednom nogom u četvrtfinalu, Kraljevi preokretom do pobjede nad Prinčevima

Druge večeri osmine finala Lige šampiona visoku pobjedu je ostvario Liverpul na gostovanju Portu, dok je Real Madrid kod kuće nakon preokreta slavio protiv Pari Sen Žermena.

Liverpul se nije pošteno ni oznojio na gostovanju Portu kojeg je savladao sa visokih 5:0. Engleze je u prednost doveo Mane u 25. minutu, da bi Salah samo četiri minuta kasnije povećao na 2:0. Bio je to konačan rezultat prvog dijela.

Tamo gdje su stali u prvom igrači Liverpula su nastavili u drugom poluvremenu. U 53. minutu Mane ponovo pogađa za 3:0, a četvrti gol u 70. minutu postiže Firminjo.

Konačan rezultat postavlja Mane svojim het-trikom pet minuta prije kraja.

Real je nakon preokreta kod kuće savladao PSŽ rezultatom 3:1. Kraljevi su zasluženo došli do pobjede iako su Prinčevi od 33. minuta imali prednost. Mrežu Navasa zatresao je Rabio nakon male zbunjenosti u kaznenom prostoru Reala.

Izjednačio je Ronaldo u 45. minutu sa bijele tačke.

Portugalac pogađa i za potpuni preokret, ali tek u 83. minutu. Konačan rezultat postavio je Marselo nakon sjajne asistencije Asensija.

U utorak je Mančester Siti savladao Bazel u gostima sa 4:0, dok su Juventus i Totenhem remizirali - 2:2.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.