Poluvreme - ''Pršti'' u Madridu, Liverpul po Sitijevom receptu!

Autor: Darko Mitrović
sreda 14.02.2018.
21:32
Izvor: Sportske.net

Razvoj događaja sličan sinoćnjem. Jedna utakmica deluje da je skoro već rešena, druga postaje sve uzbudljivija!

EPA-EFE/KAI FOERSTERLING

U Madridu nije bilo previše uzbuđenja u prvih dvadesetak minuta, a onda je borba počela da se rasplamsava.

Prvo su domaći u 25. minutu iznudili slobodan udarac na 19-20 metara od gola Parižana, Ronaldo ga je izveo, ali je lopta otišla iznad prečke.

Usledila je obećavajuća akcija Nejmara na drugoj strani, ali je najbolji fudbaler gostiju suviše oklevao i na kraju nije uspeo ni da šutira, ni da uposli Mbapea u kaznenom prostoru Reala.

Samo minut kasnije prodor Marsela koji sa leve strane maestralno pronalazi Ronalda, koji je imao otvoren put ka golu, ali umesto mreže, pogodio je u glavu golmana Areolu!

Kazna je usledila u 33. minutu, Rabio - 0:1! Sve se dogodilo posle akcije gostiju po desnoj strani, Naćo je u kaznenom prostoru Reala pokušao da izbije loptu, ali je ona došla samo do ''zaboravljenog'' Rabioa, koji sa desetak metara rutinski šalje loptu u nebranjenu mrežu!

Pet minuta kasnije Real je imao mnogo sreće posle nove opasne akcije ''Svetaca'', ovoga puta u prilici je bio Kavani, ali lopta završava pored stative...

Finiš prvog poluvremena pripada Madriđanima. Prvo velika prilika koju nije iskoristio Benzema, Oreola je sjajno intervenisao, a nepun minut kasnije Lo Selso je oborio Krosa u kaznenom prostoru i skrivio penal koji Kristijano Ronaldo pretvara u izjednačujući gol - 1:1!

Za to vreme, Liverpul poput Mančester sitija prošle večeri, već završava veliki deo posla oko plasmana u osminu finala.

Posle prvog poluvremena, tim Jirgena Klopa vodi protiv domaćeg Porta sa 2:0!

Na vođstvo se čekalo do 26. minuta, kada je Sadio Mane, posle akcije Vajnalduma šutirao iskosa sa leve strane, a lopta se izmigoljila iz ruku golmana domaćih i završila u mreži - 0:1.

Samo četiri minuta kasnije, već je bilo 0:2. Milner je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, pogodio stativu, ali lopta se odbila do Salaha koji se sjajno snašao u toj situaciji i duplirao prednost Liverpula.

23:30

Najbolje da svaki mec pocne 1-0 za Real.nNe znam kako navijaci Reala imaju obraza da tvrde kako drugi klubovi uzivaju naklonost sudija.

avatar
stevan_vasic90
23:26

Koliko ljudi mrze Real kad oni govore da ONO nije bio penal i da je sudija jedva docekao da svira, da je pomogao Realu i sl. A istina je zapravo da je pomogao PSG-u jer pored toga sto je svirao cist penal, trebalo je da dodeli i drugi zuti i automatski crveni Lo Selsu. Ali biti objektivan je retkost, jer je objektivnost odraz visoke inteligencije.

avatar
Kondogbia
Thursday, 15.02.2018
05:51

Misliš kada je već Loselsu pokazao prvi žuti karton, a da nije ni pipnuo Iska bezveze je da mu ne pokaže drugi žuti zbog nepostojećeg penala? :D I tačno je samo još to falilo: isključenje fudbalera PSG-a, jer sve ostalo smo videli: gol nakon nepostojećeg penala, gol nakon faula u napadu, gomilu izmišljenih faulova i žutih kartona, nesviranje čak ni brutalnih faulova nad Mbapeom i Neymarom, a kamoli pokazivanje žutih kartona Realovim igračima, nesviranje penala za PSG, gomilu gol-auta za koje je Real dobijao kornere, sviranje nepostojećih ofsajda PSG-a, nesviranje ofsajda Reala, nesviranje faulova igrača Reala u napadima itd. :D Toliko o objektivnosti i inteligenciji. :D

avatar
Lecter
22:50

3 igraca Psz moram da guglam da bi znao ko su :) Ne znam zasto se potencira da je ovaj Psz nesto premocan. E sad malo diskutabilan penal,kontakta je bilo,Kros se bas teatralno bacio, pitanje je da li bi bio dosudjen da je bio na drugoj strani

avatar
Naka TZ (CFC)
22:44

Drago mi je za Liverpul nakon Sitija su vjerovatno i oni obezbjedili prolazak dalje samo da mirno privedu mec kraju,Tottenhem je odlican posao uradio u Torinu samo da ga dovrsi u Londonu i oni ce vjerovatno imati velike sanse da prodju.Idemo jos Junajted i Celzi da ostvare sto bolje rezultate da Englezi nikad jaci se vrate u LP i daju joj stari sjaj.

avatar
Al-Ahli najtrofejniji na svetu
22:44

sto kaze sad ovaj sudija Nedic na rts-u penal cist kao suza ali gde je zuti karton za lo selsa?

avatar
Sportski Paćino
22:41

Cist penal.Greska PSŽ-a da ubaci tako mladog i neiskusnog igracau vatru u utakmici ovog nivoa

avatar
S-I-M-K-E_
22:41

Tesko,gotovo nemoguce je izbaciti Real Madrid na ovaj nacin.Ne smije se pipnuti igrac odma se svira penal.Ne znam,jedino Barselona moze da dobije Real cak i kada sudije igraju za njih.

avatar
Normal one
22:40

Treba sad odigrati isto kao drugo poluvreme posle Sautemtona.Je'l neko zna Hendersonovu ulogu na terenu?Ostali odlicni,ovaj gol treba Maneu da vrati samopouzdanje!

avatar
Rise up
22:40

Komedija od penala.Ovako oni osvajaju lige sampiona 2 sezone unazad.Setimo se gola iz ofsajda Atletiko Madridu u finalu 2016 i golova iz ofsajda Bajernu 2017. I onda dodju zlatne lopte za najboljeg u univerzimu svih vremena.

avatar
22:39

Real Madrid nije imao goreg igraca od Nacha jos od Alvara Arbeloe... 😱 Na kraju Isco vise puta oduzeo loptu Neymaru od ovog dunstera kojem je to jedini posao na ovom mecu.

avatar
22:38

Lo Selso cist crveni nije dobio lol

avatar
zdenkomen
22:37

Kao i mnogo puta do sada, sudija jedva dočekao. Kros nije stigao da dotakne travu a već je rukom pokazao na belu tačku. Ali uzalud i penal, PSŽ daje još jedan u drugom i završava tužnu priču umišljenih, da mogu dalje.