Golden Stejt je upisao novu pobedu, a ovog puta žrtva je bio Toronto – 127:125.

Izvor: B92

Nedelja, 14.01.2018.

08:45

Posle ubedljivog prvog poluvremena Voriorsi su dozvolili domaćinu da se vrati u igru, a poslednju četvrtinu i dobije sa 36:19, pa je šampion potpuno nepotrebno ušao u „tesnu“ završnicu.

Kod domaćina se izdvojio Demar Derozan sa 42 poena, pet skokova i tri asistencije, ali ni to nije bilo dovoljno za pobedu nad Voriorsima. Derozana su pratili Anunobi sa 17 i Ibaka sa 14 poena.

U tim Golden Stejta se vratio Stef kari posle dva meča pauze i zabeležio 24 poena, devet asistencija i šest skokova. Efikasniji od njega bili su Klej Tompson sa 26, kao i Kevin Durent sa 25 poena, šest skokova i pet asistencija.

Zek Lavin je postigao 14 poena u prvoj utakmici koju je odigrao posle 11 meseci, a ruki Lauri Markanen je dodao još 19 poena u pobedi Čikaga nad Detroitom – 107:105. Za Bulse je 22 minuta igrao i Nikola Mirotić, a za to vreme imao je učinak od 16 poena, šest skokova i po jednu blokadu, ukradenu loptu i asistenciju.

Boban Marjanović nije igrao za Detrot, ceo meč je presedeo na klupi, a Ejveri Bredli sa 26 poena i Andre Dramond sa 21 održavali su neizvesnot i pretili Čikagu.

Oklahoma je bila bolja od Šarlota 101:91 i najefikasniji igrač gostiju bio je Rasel Vestbruk sa 25 poena. On je imao i deset skokova i sedam asistencija. Kod domaćina je efikasniji od ostalih bio Kemba Voker sa 19 poena, dok je Dvajt Hauard upisao 17 skokova uz 11 poena.

LA Lejkersi su vezali četvrtu pobedu, ovog puta na gostovanju Dalasu. Rendl (23 poena, 15 skokova), Klarkson (19) i Kuzma (18p, 10sk) vodili su Lejkerse do trijumfa. Najefikasniji u redovima Maveriksa bio je Denis Smit sa 23 poena.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.