Jedanaesta pobeda u nizu, Železničar savladao i Obilić

Autor:Ljubica JocićIzvor:Južne vesti
rk zeleznicar
Đorđe Spasić se četiri puta upisao u strelce; foto: Vanja Keser

Nakon remija na startu Superlige sa Obilićem rukometaši niškog Železničara na svom terenu su savladali u 12. kolu ovu beogradsku ekipu rezultatom 34:31 i jedanaesti put zaredom zabeležili trijumf.

Lider Superlige "Želja" opravdao je ulogu favorita i osvetio se Obiliću za jedini izgubljeni bod ove sezone. Nisu Nišlije dozvolile protivniku, koji je došao bez reprezentativca Stefana Ćirića, ni da se nada bar jednom bodu.

Osim uvodnih minuta kada su gosti vodili sa 3:2 Železničar je držao kontrolu nad utakmicom. Serijom 5:0, kada je napad niškog tima uglavnom predvodio Jevtić, Železničar je u 10. minutu vodio sa 7:3.

Uz dobre odbrane Dejana Zlatanovića Železničar je uglavnom iz kontri "lomio" rivala.

jevtic foto vanja keser Vladimir Jevtić je bio precizan sedam puta; foto: Vanja Keser

U 18. minutu Nišlije su imale 2 igrača manje, ali sačuvale su gol i uspele da daju pogodak. Tada je bilo jasno da će bodovi ostati u "Čairu".

Na odmor je domaćin otišao sa plus šest (19:13), a u drugom delu igre održavao je prednost od bar pet golova.

Trener niškog tima Josif Petković davao je u nastavku šansu i mlađim igračima što nije uticalo na krajnji rezultat.

Ovom pobedom "Želja" se oprostio od svojih navijača u 2017. godini, ali nije završio takmičarsku godinu jer ga čeka duel sa Jugovićem u Kaću narednog vikenda.

Nakon nepotpunog 12. kola elitnog takmičenja Železničar suvereno drži prvu poziciju na tabeli jer ima osam bodova više od najbližih pratilaca Partizana, Crvene zvezde i Sloge.

ŽELEZNIČAR - OBILIĆ 34:31 (19:13)

Sudije: Zdravko Crnjanski i Milenko Alimpić (Bačka Palanka)

Sedmerci: Železničar 3 (3), Obilić 5 (4)

Isključenja: Železničar 8, Obilić 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Lazić (1 odbrana), Gemaljević (1 odbrana), Zlatanović (9 odbrana, 1 sedmerac), Mitić, Pavlović, Sretenović 4, Mađar, Krsmančić 5, Petković, Spasić 4 (1), Milutinović, Jevtić 7, Mirić 8 (2), Đukić 6, Vučković, Barjaktarević.

OBILIĆ: Radović (8 odbrana), Radovanović (2 odbrane), Nikolić, Živković 6(1), Alavanja, Ćorović 6 (2), Aničić 5, Biočanin 1, Miljaković 1, Pavić 3 (1), Teodorović 4, Jetsrović, Antić 3, Đorđević 1, Ivošević 1.