15:08
Izvor: Sportske.net

Ubedljiv trijumf izabranika Željka Obradovića na gostovanju.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

U okviru 7. kola turske Super lige, aktuelni prvak gostovao je Eskišehiru, a na kraju su favorizovani gosti lako slavili sa 66-85.

Samo u prvoj četvrtini je postojala određena neizvesnost, taj deo igre gosti dobijaju sa 24-25, ali već do poluvremena Fener dolazi do 10 poena prednosti.

Nakon treće deonice sve je bilo jasno, Žocovi puleni ostavljaju domaćina na samo devet poena za četvrtinu, postižu 22 i stiču kapitalnu prednost pred odlučujućih 10 minuta.

U pobedničkom sastavu odlična partija Mahmatoglua, koji je meč završio sa 20 poena (4/6 za tri) i pet skokova, pratili su ga Veseli sa 11 poena, kao i Arna sa devet, dok su po osam dodali Guler, Datome, Duverioglu i Vonamejker. Marko Guduruć za 22 minuta svega šest poena (2/4 za tri) i tri asistencije.

U poraženom sastavu 17 poena Erla Roulanda, 15 je dodao Beron, dok se na 11 zaustavio Džef Ers.