Danska preko Irske do Svetskog prvenstva

Autor: AP

Izvor: Beta

Izvor: Foto: Beta/AP

Danska se posle osam godina plasirala na najveću svetsku smotru, a najzaslužniji za trijumf bio je Kristijan Eriksen koji je postigao het-trik.

Irska je u ranoj fazi utakmice, odnosno u četvrtom minutu došla do vođstva pogotkom Šejna Dafija, ali je Danska uspela da preokrene već do poluvremena.

Prvo je Andreas Kristijansen u 29. minutu doneo izjednačenje, da bi samo tri minuta kasnije Eriksen preokrenuo.

Irska je nešto ofanzivnije počela drugo poluvreme, ali su Danci odbili nalete rivala, a potom je Eriksen svojim drugim golom u 63. minutu praktično rešio pitanje pobednika.

Danska je u 74. golom Eriksena povela sa 4:1, da bi konačan rezultat postavio Niklas Bentner u 90. minutu iz jedanaesterca.

Pre tri dana u Kopenhagenu u prvoj utakmici nije bilo golova.

Svetsko prvenstvo održaće se narednog leta u Rusiji, a žreb grupa održaće se 1. decembra u Moskvi.