EVROLIGA: Uz Delije sve je moguće, Zvezda u PAKLU Pionira ZGAZILA Barselonu! (VIDEO+ FOTO)

Srbija Danas
ročesti
ročesti

Crveno-beli sjajnom igrom stigli do prve pobede u elitnom evropskom takmičenju.

U spektakularnom meču drugog kola Evrolige u krcatoj beogradskoj dvorani „Aleksandar Nikolić“ Crvena zvezda je savladala Barselonu sa 90:82 (24:13, 20:19, 18:25, 28:25).

DELIJE U TRANSU: Obruči CVILE, Lesor TERORIŠE Barsu! (VIDEO)

PUSTILI SU HIMNU EVROLIGE: Evo šta se ONDA desilo u PIONIRU (VIDEO)

Utakmicu je otvorio odlični Milko Bjelica trojkom i izazvao erupciju u gledalištu, a zatim četiri poena postiže raspoloženi Ročesti – 7.2 (2. minut). Igrali su crveno-beli nadahnuto i posle sjajne kontre i monstruoznog zakucavanja Lesora na semaforu je u 4. minutu stajalo 13:7!

Preciznim saigračima se pridružio i Dobrić (18:10, 6. minut), a Lesor je ponovo „odvalio“ obruč novim surovim zakucavanjem za 20:10 (7. minut), kada je trener gostiju Sito Alonso zatražio tajm aut.

Tim sa Malog Kalemegdana je nastavio da gazi žestoko, atraktivnu akciju je realizovao sjajni Bjelica (22:11, 9. minut). Na prvi mini odmor se otišlo kod 24:13, a u drugom periodu razigrao se i Antić, koji vezuje pet poena, a posle njegove trojke je bilo 31:20 (13. minut), a zatim Ročesti odvodi crveno-bele na plus 13 (33:20).

Kad su fudbaleri Zvezde ušli, nastao je haos u Pioniru, a Delije su zagrmele samo jedan stih (VIDEO)

Međutim, posle toga Barselona pravi seriju 8:0 i smanjuje zaostatak na 36:28, ali izvanredni Bjelica poentira za 38:28, a na to se nadovezala trojka Ročestija 41:30 (19. minut). Na odlasku na veliki odmor bilo je 44:32.

Ni u nastavku nisu posustali izabranici trenera Dušana Alimpijevića, 44:34 je bilo u 22. minutu, u šuterski ritam je ušao i Feldin, koji doneo Zvezdi najveću prednost u dotadašnjem toku meča – 55:41 (25. minut).

Barsa je tada zaigrala angažovanije i preko Ertela smanjila na minus sedam, osam poena, ali nadahnuti crveno-beli su uzvraćali atraktivnim akcijama, ali iskusni rival je preko pomenutog igrača i Tomića ipak, stigao do 62:57 na kraju trećeg perioda.

Taj rezultat je potrajao i prva dva minuta četvrtog kvartala, kada Zvezda nije uspela da realizuje nekoliko napada, a Barsa je konsolidovala redove i primakla se na 64:59. međutim, sve dileme otklanja fantastični Dobrić sa dve trojke!

U 33. minutu bilo je 70:59, ali nije se predavao opasan rival.

Posle 73:65, u 34. minutu Lazić je napravio nesportski faul, zatim je bilo 73:69, ali Bjelica postiže nove poene, mada se Barsa vratila na minus četiri u dva navrata. Žestoka borba se vodila, da bi na nešto više od tri minuta do kraja bilo 79:76, posle čega je Barsa stigla do preokreta i prvog vođstva 79:80!

Zatim fenomenalni Bjelica postiže trojku - 82:80, posle čega gosti izjednačuju rezultat sa linije penala, ali Bjelica ne da rivalu preokret - 84:82, na šta se vezuju poeni Ročestija 86:82 (39. minut)!

Potom su crveno-beli znalački i hrabro stigli do velikog  trijumfa, na krilima navijača u paklu Pionira!

Real – CSKA 82:69

CRVENA ZVEZDA – BARSELONA  90:82 (24:13, 20:19, 18:25, 28:25 )

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Radičević 4, Lazić, Lazarević, Antić 10, Dobrić 9, Feldin 7, Janković 2, Ročesti 22, Lesor 13, Jovanović, Bjelica 23.

BARSELONA: Serafin 16, Ribas 4, Prisi 3, Hanga 10, Navaro 2, Ertel 14, Vezenkov 4, Kurucs, Oriola 8, Koponen 5, Tomić 10, Moerman 6.

Tabela: Real 2-0, Makabi 2-0, Himki 2-0, Olimpijakos 2-0, Unikaha 1-1, Barselona 1-1, Zvezda 1-1, CSKA 1-1, Žalgiris 1-1, Panatinaikos 1-1, Valensija 1-1, Anadolu Efes 0-2, Armani 0-2, Baskonija 0-2, Bamberg 0-2.