Ponedeljak, 07.08.2017.

23:06

SP: Zlato Makleodu, Merit podbacio

Atletičar sa Jamajke Omar Makleod osvojio je večeras zlatnu medalju u trci 110 metara s preponama na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Izvor: PT

Getty images

Olimpijski šampion iz Rio de Žaneira je do zlata na šampionatu sveta stigao za 13,04 sekunde.

Srebrnu medalju osvojio je Rus Sergej Šubenkov, koji se u Londonu takmiči kao neutralan takmičar, koji je kroz cilj prošao za 13,14 sekundi.

Mađar Bolaž Boji osvojio je bronzu s vremenom 13,28 sekundi. Madjarska je do sada na šampionatima sveta osvojila 11 medalja, devet u bacačkim disciplinama i dve u višebojima, a ovo je prva trkačka.

Jedan od favorita za odličje, Amerikanac Eris Merit finale je završio na petom mestu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.