Izvor: JUGpress.com, 13.Maj.2026, 07:58
“Govore nam da ne radimo dovoljno“: Radnici “Stila” za godinu dana primili dve i po plate
ZRENJANIN
Za godinu dana primili su dve i po plate, a od sutra bi mogli da ostanu i bez zdravstvenog osiguranja. Zbog toga su radnici zrenjaninskog Stila, državnog preduzeća koje zapošljava osobe sa invaliditetom, od pre tri dana u generalnom štrajku. Odgovori države i rukovodstva i dalje izostaju.
Oglas
Zbog, kako kažu, “godinu dana neizvesnosti i godinu dana agonije” – zaposleni u zrenjaninskom preduzeću Stil ponovo su stupili u generalni štrajk. Za tih godinu dana rada primili su samo dve i po plate.
“Svaki treći dan se jede, kada se ima, kada se nema, ćutiš i uživaš, preko noći ne spavaš”, kaže Katija, jedan od zaposlenih.
“Dobijem od sestre...
Pogledaj vesti o: Zrenjanin








