Remi Napolija i Milana, večeras derbi Intera i Torina

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Jul.2020, 06:45

U derbiju 32. kola italijanskog fudbalskog prvenstva, u Napulju su sinoć domaći Napoli i Milan igrali nerešeno 2:2 (1:1).

Gosti iz Milana su poveli u 20. minuti pogotkom Tea Ernandeza posle sjajne asistencije Anta Rebića i činilo se da će prirediti iznenađenje na derbiju.

Ipak, jer su domaćini uzvratili a Đovani Di Lorenco je u 34. minutu, iz neposredne blizine, savladao Đanluiđija Donarumu za 1:1 pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom.
U nastavku domaćini dolaze do preokreta u 60. minutu pogotkom Drisa Mertensa za 2:1. A onda u 73. minutu roso-neti uspevaju da dođu do jedanaesterca koji Frank Kesi pretvara u izjednačenje na 2:2 sa kojim je i završena utakmica.

Domaći tim jeostao na šestoj poziciji na tabelisa dva boda više od Roso-nera, a u sledećem kolu Napoli je gost Mihajlovićeve Bolonje, dok Milan na San Siru igra sa Parmom.

Napoli je na 6. mestu sa 52 boda, a milanski klub odmah iza sa 50 bodova. Šesto mesto vodi u kvalifikacije za Evropa ligu, a peto, na kome je sada Roma sa 54 boda, direktno u to takmičenje.

U ranijim utakmicama nastavka 32. kola Serije A, Đenova je nadigrala Spal sa 2:0 na svom terenu u derbiju začelja lige. U preostalim utakmicama samo je tim Sampdorije iznenadio Udineze sa 3:1 na gostovanju, dok su ostali mečevi završeni nerešenim rezultatom i podelom bodova, a tim Siniše Mihajlovića je ponovo ispustio pobedu u finišu meča.