Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Avg.2021, 05:56

Jovana Preković osvojila zlatnu medalju!

Srpska karatistkinja Jovana Preković osvojila je zlato u discplini do 61 kilograma.
Ona je u finalu savladala Kineskinju Šjaojan Jin, odlukom sudija. Naša takmičarka je bila agresivnija, zadala je više udaraca Kineskinji i stigla do trijumfa na Igrama u Tokiju.
Jovana je u polufinalu pobedila Mevru Džoban 2:0, u kategoriji do 61 kilograma.
Prekovićeva ju je savladala u finalu Svetskog prvenstva 2018. sa 8:5. Bronzu su osvojile Đijana Lofti iz Egipta i Turkinja Džoban.
Jovana je u polufinalu povela odmah 1:0, posle udarca rukom u bradu. Na 42 sekunde do kraja došla je do 2:0, novi Juko pošto je iz kontre opet pogodila rukom protivnicu.
Jovana je u prvom kolu dobila Bitisam...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.