Izvor: JUGpress.com, 18.Maj.2026, 11:40
Belorusija vrši obuku vojnika za upotrebu atomskog oružja
MINSK
Belorusija, koja poseduje rusko nuklearno oružje, saopštila je danas da sprovodi obuku za njegovu upotrebu.
“Cilj vežbe je poboljšanje nivoa obuke osoblja, testiranje spremnosti vazdušno-desantnih snaga za izvršavanje zadataka i organizovanje borbenih operacija iz neplaniranih područja“, saopštilo je Ministarstvo odbrane Belorusije.
Ministarstvo je navelo da ta vojna vežba nije direktno usmerena protiv bilo koje države, niti predstavlja bezbednosnu pretnju u regionu, prenosi Rojters.
Ruski predsednik Vladimir Putin ponovio je više puta da je Moskva zadržala kontrolu nad nuklearnim oružjem raspoređenim...
Pogledaj vesti o: Moskva
Rusija: Blizu 65.000 vojnika, više od 200 lansera i osam strateških podmornica na vežbi
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Maj.2026, 10:20
Skoro 65.000 vojnika, više od 200 raketnih lansera i osam strateških podmornica učestvovaće u vežbi nuklearnih snaga koja danas počinje u Rusiji i traje do 21. maja, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.






