Stotka CSKA protiv Zvezde: Crveno-beli pregaženi za 15 minuta u Moskvi

Izvor: Večernje novosti, 18.Dec.2019, 21:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Stotka" CSKA protiv Zvezde: Crveno-beli pregaženi za 15 minuta u Moskvi

Crveno-beli su na gostovanju u Rusiji doživeli ubedljiv poraz od “armejaca” ZAPRETILA je Crvena zvezda šampionu Evrope na polovini treće četvrtine i potom u poslednjih 15 minuta podletela pod tenkovske gusenice moskovskog CSKA. Deveti poraz u 14 evroligaških mečeva (74:100) ostavio je našeg predstavnika u zaleđini konkurenata za plasman među najboljih osam timova. Malo toga se moglo prigovoriti >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << igri crveno-belih u prvom poluvremenu. Posebno imajući u vidu da je Lorenco Braun zbog povrede zgloba ipak ostao van tima, kao i kvalitet „armejaca“. Glavna primedba odnosi se na odbranu linije 6,75, iza koje su „armejci“ ispalili 16 projektila i pogodili čak deset. Većinu je ubacio neverovatni Džejms (6/7), ili iz „mismeč“ situacija sa Kuzmićem i Odžom, ili iz „pik“ igre. PROČITAJTE JOŠ: Stigla i potvrda: Jagodić Kuridža novo pojačanje Zvezde (FOTO) U ostalim segmentima, Zvezda je izgledala kao sasvim solidna evroligaška ekipa. Čović je odlično sarađivao sa Kuzmićem, Beron koristio izlaske na šut i prodorima se zarivao u odbranu rivala, dok je Davidovac u drugoj četvrtini unovčio svaku prednost u igri „jedan na jedan“ i postigao 12 poena u tom periodu. Gist i Odžo su agresivnošću u reketu doneli svom timu skakačku prednost posle uvodnih 20 minuta.Džejmsov izazov u nastavku su prihvatili Beron i Simanić, kreatori serije 11-2 kojom je Šakotin tim preuzeo vođstvo sredinom treće četvrtine (54:55). Međutim, Itudisovi vojnici odgovorili su žestoko na pretnju. U bržem ritmu, koji Zvezda teže prati, Džejms, Bolomboj i Kurbanov udaljili su domaćina na bezbednu distancu do ulaska u poslednju deonicu (76:62). PROČITAJTE JOŠ: Nenadić na pozajmici u Megi Da crveno-beli u tim trenucima nisu prebrzo ispucavali šuteve za tri poena, da su se čuvali nerezonskih faulova, možda bi završnih deset minuta proteklo u takmičarskom ambijentu. Nervozu u poslednjoj četvrtini ispoljio je samo trener Šakota, koji je zbog druge tehničke greške isključen šest minuta pre kraja. Neizvesniji duel očekuje se u petak u „Štark areni“ (19.00), gde će Zvezda ugostiti Olimpijakos u 15. kolu Evrolige. MEGASPORT arena. Gledalaca: 6.011. Sudije: Perez, Šemeš, Klivaz. CSKA: Bolomboj 17, Džejms 29, Antonov 9, Strelnieks 5, Fojtman, Voroncevič 7, Haket, Kufos 6, Hilijard 10, Kurbanov 11, Hajns 4, Bejker 2. C. ZVEZDA: Kuzmić 7 (6 sk), Čović 7 (9 as), Davidovac 17 (3/6 za dva, 3/5 za tri), Lazić 5, Faje 3, Beron 14 (4/6 za dva, 2/5 za tri), Dobrić 2, Gist 8, Dženkins 2, Simanić 7, Jovanović, Odžo 2. 26:21, 26:23, 24:18, 24:12
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda